Бебешка козметика

Опрема и козметика за бебиња, пелени итн. Наши исуства и препораки, креветчиња за бебе, хранилки, колички, играчки и др.

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Ве молиме да се придржувате до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани , едитирани или префрлени во друга тема. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, ве молиме започнете нова.
Maceto
Домашен член
Домашен член
Мислења: 668
Придружен: 28 Oct 2014, 14:39
Му се допанале: 574 пати
Им се допаднал: 396 пати

Re: Бебешка козметика

Post by Maceto » 02 Nov 2015, 13:55

Бубе истата козметика ја користам и јас и супер ни одговара сега за сега.И на нас ни се суви образите и брадичката оти многу лигави и јас ја мачкам со јакодерм по лице и веднаш сувото и поминува,но и јас како тебе сакам да земам мустела за лице и тело,па мамички искуство со мустела или да си продолжам со јакодермот (grupna-gushka)

Радост
Модератор
Модератор
Мислења: 2203
Придружен: 23 May 2013, 07:48
Location: Скопје
Му се допанале: 1320 пати
Им се допаднал: 1926 пати

Re: Бебешка козметика

Post by Радост » 02 Nov 2015, 17:54

ivvi<3 wrote:Бубе, пробај со балсам за лице од веледа. Природна е со невен и пишува дека штити од ветер и студ. (smile)
Штити, ти потврдувам. (racinja)

Bube
Редовен член
Редовен член
Мислења: 448
Придружен: 08 Jul 2014, 12:20
Му се допанале: 180 пати
Им се допаднал: 259 пати

Re: Бебешка козметика

Post by Bube » 03 Nov 2015, 22:20

Fala vi zenski . Zemav takva I mi stoi deka ke ja bide (joy)
(grupna-gushka)
Macencestom e se vo red ne moras da ja zemas mustelata. Kaj A ne pominuva so jekodermot I strasno se nervira I se cesa. Takvo I e liceto sekogas koga ima veter .

Bube
Редовен член
Редовен член
Мислења: 448
Придружен: 08 Jul 2014, 12:20
Му се допанале: 180 пати
Им се допаднал: 259 пати

Re: Бебешка козметика

Post by Bube » 03 Nov 2015, 22:25

 ! Message from: Peperutka
Пишуваме кирилица
Fala vi zenski . Zemav takva I mi stoi deka ke ja bide (joy)
(grupna-gushka)
Macencestom e se vo red ne moras da ja zemas mustelata. Kaj A ne pominuva so jekodermot I strasno se nervira I se cesa. Takvo I e liceto sekogas koga ima veter .

Радост
Модератор
Модератор
Мислења: 2203
Придружен: 23 May 2013, 07:48
Location: Скопје
Му се допанале: 1320 пати
Им се допаднал: 1926 пати

Re: Бебешка козметика

Post by Радост » 03 Nov 2015, 23:43

Бубе верувам дека е исклучок со латиницата.

Ќе те чекаме на темата да ни кажеш дали има подобрување. (racinja) (jmp)

Bube
Редовен член
Редовен член
Мислења: 448
Придружен: 08 Jul 2014, 12:20
Му се допанале: 180 пати
Им се допаднал: 259 пати

Re: Бебешка козметика

Post by Bube » 03 Dec 2015, 22:29

Дали користите мустела стелатопија за црвенило на дунде,незнам дали е пеленски осип незнам што е ? Имам мустела и и ставаав денеска нема никакво подобрување

sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2252
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 933 пати
Им се допаднал: 1188 пати

Re: Бебешка козметика

Post by sweety » 17 Dec 2015, 15:36

јас почнав да користам веледа ама воопшто не ми прави шкама и незнам детето дали убаво е одмиено а не да мириса тешко ауу да ја потрошам и ќе ја сменам а со која незнам

Maceto
Домашен член
Домашен член
Мислења: 668
Придружен: 28 Oct 2014, 14:39
Му се допанале: 574 пати
Им се допаднал: 396 пати

Re: Бебешка козметика

Post by Maceto » 17 Dec 2015, 23:44

Веледа е многу добра козметика,но јас ја немам користено,сега планирам кремата за лице да ја земам,а моментално се префрлив на хип и сум многу задоволна,земав лосион за бањање и млеко за тело,сега незнам уште за газето и дундата што да земам,досега користев јакодерм и супер ми беше.Совети за крема за газе (grupna-gushka)

sunshine_2012
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1151
Придружен: 04 Jul 2012, 23:01
Location: Tetovo
Му се допанале: 548 пати
Им се допаднал: 734 пати

Re: Бебешка козметика

Post by sunshine_2012 » 18 Dec 2015, 17:52

Можам слободно да кажам дека Веледа е одличнаа колекција. За Филип тоа користам цела колекција и му помогна за брумчињата што му се беа појавиле на лицето.

Bube
Редовен член
Редовен член
Мислења: 448
Придружен: 08 Jul 2014, 12:20
Му се допанале: 180 пати
Им се допаднал: 259 пати

Re: Бебешка козметика

Post by Bube » 20 Dec 2015, 12:11

Да препорачам крема за газе со цинк оксид. Значи не е за секојдневна употреба дека тешко се размачкува и не се мие но ако има некакво црвенило или осип со неколку мачкања поминува. Ја има во зегин 56 ден. http://i63.tinypic.com/maux6e.jpg

Одговори

Return to “Опрема, козметика и сл.”