Бебешка козметика

Опрема и козметика за бебиња, пелени итн. Наши исуства и препораки, креветчиња за бебе, хранилки, колички, играчки и др.

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Ве молиме да се придржувате до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани , едитирани или префрлени во друга тема. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, ве молиме започнете нова.
sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2252
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 933 пати
Им се допаднал: 1188 пати

Re: Бебешка козметика

Post by sweety » 09 Apr 2016, 09:12

Дали користите,крема за лице која ги изнесувате на прошетка, ние секој ден кога е убаво врмеето сме надвор по два три саата, и уште нешто за летно време користете ли крема за сончање и која. ЈАс си останав на веледа и сум презадоволна , а секој ден после бањање ја мачкам со масло на нивеа исто и на лиценцето,па совет дали треба плус надвор кога ја носам да и ставам крема или пак не мора.

Радост
Модератор
Модератор
Мислења: 2203
Придружен: 23 May 2013, 07:48
Location: Скопје
Му се допанале: 1320 пати
Им се допаднал: 1926 пати

Re: Бебешка козметика

Post by Радост » 09 Apr 2016, 10:19

Слатка јас користев на Веледа за лице со заштита од надворешни влијанија за зимно време. За да не и се суши од ладното и ветерот. Сега веќе нема потреба да и ставаш односно јас веќе не ставам.

Одговори

Return to “Опрема, козметика и сл.”