Какви пелени користите?

Опрема и козметика за бебиња, пелени итн. Наши исуства и препораки, креветчиња за бебе, хранилки, колички, играчки и др.

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Ве молиме да се придржувате до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани , едитирани или префрлени во друга тема. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, ве молиме започнете нова.
happiness
Домашен член
Домашен член
Мислења: 746
Придружен: 02 May 2014, 21:37
Му се допанале: 221 пати
Им се допаднал: 269 пати

Re: Какви пелени користите?

Post by happiness » 07 Apr 2016, 22:22

од пред неколку месеци и јас пробав Еви Бејби и сум супер задоволна, претходно користев памперс и се одлични немав проблем никаков, имаа караван Еви бејби и ми се видоа многу ефтини( за 700 денари земав голем пакет+гратис мал пакет и на грепка добив уште еден пакет+влажни марамици) купив и се ОК еве ми немаат пропуштено користам 5ка и вистина се по комотни од другите пелени , за бебуш мал кога ке се роди ке си користам памперс од почеток

Lejla7
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 4048
Придружен: 24 Oct 2011, 14:34
Му се допанале: 1284 пати
Им се допаднал: 1103 пати

Re: Какви пелени користите?

Post by Lejla7 » 23 Jul 2016, 16:57

Се уште кoристиме Дaиперс, нo ми се чини декa петкaтa му стaнувaaт веќе мaли. Кaде мoжaт дa се купaт тие Еви бејби и кoлку чинaт? Прв пaт слушaм зa нив.

DemetraD
Член
Член
Мислења: 210
Придружен: 05 Nov 2011, 11:24
Му се допанале: 31 пати
Им се допаднал: 36 пати

Re: Какви пелени користите?

Post by DemetraD » 26 Jul 2016, 14:01

И јас ги имам пробано Еви бејби и се супер само што потешко се наоѓаат па затоа завршивме со Даиперс Не е лошо да ни кажете каде има Еви Бејби за да знаеме да си купуваме

Lejla7
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 4048
Придружен: 24 Oct 2011, 14:34
Му се допанале: 1284 пати
Им се допаднал: 1103 пати

Re: Какви пелени користите?

Post by Lejla7 » 30 Jul 2016, 09:00

Мнoгу ми ги фaлaт пелените Toujours oд Лидл. Ултрa тенки биле и квaлитетни.

ivvi<3
Редовен член
Редовен член
Мислења: 277
Придружен: 11 Mar 2015, 17:40
Му се допанале: 42 пати
Им се допаднал: 134 пати

Re: Какви пелени користите?

Post by ivvi<3 » 30 Jul 2016, 13:19

Baby love, не би ги сменила никогаш, ако останат со тој квалитет. Користевме кан бебе 3-4 месеци, памперс (кои патем мислам дека се преценети) повеќе од година, ама baby love најдобро се покажаа. Германски квалитет, нема што (smile)

Lejla7
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 4048
Придружен: 24 Oct 2011, 14:34
Му се допанале: 1284 пати
Им се допаднал: 1103 пати

Re: Какви пелени користите?

Post by Lejla7 » 30 Jul 2016, 13:29

А кaкo се сo ценaтa? Штo читaв пo фoруми, не биле бaш евтини. А ги фaлaт и други. Мoже дa купaм кoгa ќе дoaѓaм нa втoр скрининг вo Ск.

Инaку, oф тoпик, мнoгу сум зaдoвoлнa oд прoизвoдите нa ДМ. Кoристaм Baby love крем прoтив стрии (a вo претхoднaтa бременoст кoристев мaслo oд истиoт бренд и пoминaв без ниту еднa стријa), крем зa oкoлу oчи Ал верде, Бaлеa млекo зa телo, сенки зa oчи Ал верде, течнoст зa устa Дoнтoдент (oд неa мaлку ми пoпуштaaт мaчнините).

ivvi<3
Редовен член
Редовен член
Мислења: 277
Придружен: 11 Mar 2015, 17:40
Му се допанале: 42 пати
Им се допаднал: 134 пати

Re: Какви пелени користите?

Post by ivvi<3 » 30 Jul 2016, 14:08

36 парчиња 459ден. Пакетот е поисплатлив, ама не можеме да најдеме. Не се евтини, ама мислам тука некаде се со памперсот, ако не се лажам, а се далеку, далеку подобри. Пробај, нема да сакаш на други да се вратиш (smile)

SMESKO
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1418
Придружен: 12 Sep 2013, 12:28
Му се допанале: 1551 пати
Им се допаднал: 904 пати

Re: Какви пелени користите?

Post by SMESKO » 30 Jul 2016, 21:03

Поевтини се од Памперс,Памперсот кај нас е 1050 ден 66 пелени,а Баби Лове се 72 пелени 920 ден.Ќе прашам тука кај нас во Ресен ама неверувам дека ќе ги има (comp)

ivvi<3
Редовен член
Редовен член
Мислења: 277
Придружен: 11 Mar 2015, 17:40
Му се допанале: 42 пати
Им се допаднал: 134 пати

Re: Какви пелени користите?

Post by ivvi<3 » 30 Jul 2016, 21:11

Само во дм маркетите ги има, тоа е проблемот, не може да се најдат на друго место.

ripcence
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1126
Придружен: 03 Aug 2013, 02:50
Location: Скопје
Му се допанале: 1339 пати
Им се допаднал: 891 пати

Re: Какви пелени користите?

Post by ripcence » 01 Aug 2016, 10:29

Користев и јас за ѕверкото Еви бејби (незнам дали сум пишала од дајперсот се исфрли), ги има во Веро, јас само таму ги наоѓав (на нивната фб страна има пишано каде имаат продажни места),навистина убави и малку поголеми од дајперсот, но од причина што тешко се наоѓаат се префрлив на Пуфис, веќе еден месец супер се, додатно задоволство е дезејнот-фраерски (rolll)

Одговори

Return to “Опрема, козметика и сл.”