Количка за бебе

Опрема и козметика за бебиња, пелени итн. Наши исуства и препораки, креветчиња за бебе, хранилки, колички, играчки и др.

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Ве молиме да се придржувате до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани , едитирани или префрлени во друга тема. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, ве молиме започнете нова.
hrizantema
Домашен член
Домашен член
Мислења: 516
Придружен: 01 Nov 2013, 11:44
Му се допанале: 150 пати
Им се допаднал: 252 пати

Re: Количка за бебе

Post by hrizantema » 25 Apr 2015, 13:33

Maaja wrote:Ајде мамички малку помош (smile) Денес гледав на страната на енци менци има 20 посто попуст на чико трио спринт количките (thumbup) Вака на изглед ми се многу убави би требало да се и доста квалитетни, гледам лесно се склопуваат за патување а и не се многу тешки околу 8кг. Е сега незнам колку се практични .... а инаку намалени се од 24 990 на 19 990 ..... примамлива цена за чико трио 2015. Некоја информација, совет, искуство .... ?
http://s24.postimg.org/nlebktkn9/chicco ... wave_1.jpg
Маја ич да не се мислиш за количката,јас ја имам само крем боја,многу е добра,сама си ја склопувам,секаде ја возам по овие никакви улици и тротоари,и за во кола не е габаритна

sunshine_2012
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1153
Придружен: 04 Jul 2012, 23:01
Location: Tetovo
Му се допанале: 548 пати
Им се допаднал: 738 пати

Re: Количка за бебе

Post by sunshine_2012 » 23 Sep 2015, 08:24

Еве јас да си се пофалам со количката. Моравме да купиме количка за бебушот, зашто ништо не остана од претхдните.
Количката е Lux4kids. http://www.lux4kids.co.uk/ со 3 дела е. Инаку ја најдов поволна за 8000ден. ептен сочувана и се гледа дека ке биде издржлива за нашите улици со дупки, гумите и се добри и има добар армотизер, мојата е црна со креместа боја, едвај чекаме да ја пробаме :ymblushing:

Lena_nela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1155
Придружен: 13 Dec 2013, 15:56
Му се допанале: 1200 пати
Им се допаднал: 825 пати

Re: Количка за бебе

Post by Lena_nela » 23 Sep 2015, 11:56

Ние си имаме од бато,две колички,и помала и поголема !!! Така да нема што да му купиме на ова бебе,се си имаме и скоро се е ново,освен неколку аливчиња да има ново нешто (thumbsup)

Bube
Редовен член
Редовен член
Мислења: 448
Придружен: 08 Jul 2014, 12:20
Му се допанале: 180 пати
Им се допаднал: 259 пати

Re: Количка за бебе

Post by Bube » 26 Oct 2015, 00:45

imambebe wrote:Количката на Д е иста ваква а и транспортерот, само сивозелени. И сум и не сум задоволна. Прво е голема, зафаќа многу место во кола (и ние често патуваме), Кога почна да седи Д многу се удираше во тие железата од страна, а кога ја вртам рачката за да можам да го гледам тешка ми е за управување и тркалата ми доаѓаат ептен во нозе. А инаку добра е што е широка Д доста спиеше во неа, а и ден денес спие напладне во неа, си има каиши за врзување- сега како што е бесен, додуша веќе и поретко ја користиме. Тоа е моето искуство. А да и не можеш се да извадиш за перење, барем на нашата не може, а на торбицата душата и ја извадивме и како нова е.
Се што кажа се е точно за количкава и еве да кажам дека и кас не ја препорачувам. Вооопшто ама воопшто не ја користевме. Кога почна летото си купивме убава леѕна количка е на таа душата и ја извадивме.

Неможам слика да ставам ама збориме за ефтините колички на лорели. Е тие, не ги купувајте :)
Има едни LEO Пишува на нив. Стопати милион пати подобри

imambebe
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1603
Придружен: 30 Apr 2011, 00:18
Му се допанале: 216 пати
Им се допаднал: 588 пати

Re: Количка за бебе

Post by imambebe » 28 Oct 2015, 22:59

Да додадам, уште ја користиме количкава. Каква-таква, завршува работа, моментално со неа го носам Д во градинка, а и кога шетаме, а знам дека кај и да е ќе заспие. Баш прееска шетавме во Сити Мол и видов иста количка како нашата, па му велам на мм- види и на нив им се спушта тоа (мислам на подлогата кај што седи детето), ептен се лизга, е па колку пари-толку музика. Ама па не ми е мака.

Lejla7
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 4049
Придружен: 24 Oct 2011, 14:34
Му се допанале: 1286 пати
Им се допаднал: 1103 пати

Re: Количка за бебе

Post by Lejla7 » 23 Jul 2016, 17:09

Јaс сум презaдoвoлнa oд нaшaтa кoличкa Chipolino Baby Max. Скoрo дo гoдинкaтa гo кoристевме трaнспoртерoт кoј се мoнтирa нa oснoвaтa нa кoличкaтa нaместo седиштетo и ептен леснo пaтувaвме. Кoличкaтa е екстрa леснa и се упрaвувa дури и сo еднa рaкa. И седиштетo и трaнспoртерoт се местaт и вo нaсoкa кoн рoдителoт и oбрaтнo. Не сме имaле пoтребa oд дoпoлнителнa кoличкa.

milena15
Член
Член
Мислења: 240
Придружен: 29 Jul 2014, 17:09
Му се допанале: 72 пати
Им се допаднал: 37 пати

Re: Количка за бебе

Post by milena15 » 23 Jul 2016, 19:23

Ние зa синкo купивме Cangaroo Sarah.
Преубaвa е, сo трaнспoртер и тoрбицa.
Уште мaлку здрaвје ќе јa прoбaме dance

DemetraD
Член
Член
Мислења: 210
Придружен: 05 Nov 2011, 11:24
Му се допанале: 31 пати
Им се допаднал: 36 пати

Re: Количка за бебе

Post by DemetraD » 26 Jul 2016, 14:13

А да предложевте некоја добра количка за близнаци ? (smile)

Одговори

Return to “Опрема, козметика и сл.”