Количка за бебе

Опрема и козметика за бебиња, пелени итн. Наши исуства и препораки, креветчиња за бебе, хранилки, колички, играчки и др.

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Ве молиме да се придржувате до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани , едитирани или префрлени во друга тема. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, ве молиме започнете нова.
Одговори
Ana.I
Домашен член
Домашен член
Мислења: 523
Придружен: 27 Oct 2010, 22:03
Им се допаднал: 8 пати

Количка за бебе

Post by Ana.I » 08 Feb 2011, 18:44

не успеав да видам ваква тема,ако има негде,преместете го постов.

Сега планираме да бараме количка за бебушов што го очекуваме и најискрено не сме многу при пари,многу работи ни требаат,така да планирам некоја поевтина да купам,некаде околу 100 евра,повеке не можам да си дозволам.Знаете ли каде да барам поевтини колички освен на пластичарска улица?Гледав и во Бебе супермаркет ама исти се како од пластичарската улица само поскапи.

ELIANA
Редовен член
Редовен член
Мислења: 369
Придружен: 21 Dec 2009, 15:32
Му се допанале: 2 пати
Им се допаднал: 18 пати

Re: Количка за бебе

Post by ELIANA » 09 Feb 2011, 11:26

Ана, ние купивме количка бертони од Baby blue што се наоѓа наспроти Бисер, позади. Значи тука напред имаш Baby Centar, од страната има уште едно за бебиња, а ова е позади и има поефтини работи. Нашата количка беше 3,400 ден. Еве ја користиме и на зима, добра е, со оглед на цената. Од Чико некогаш можеш да најдиш на попуст, во Беверли Хилс долу, околу 6,000, 7.000, ама зависи дали ќе начекаш.

Ana.I
Домашен член
Домашен член
Мислења: 523
Придружен: 27 Oct 2010, 22:03
Им се допаднал: 8 пати

Re: Количка за бебе

Post by Ana.I » 09 Feb 2011, 16:51

Eliana,fala ti za informacijava,uste utre ke odam da vidam sto ima (a2)

kikica
Редовен член
Редовен член
Мислења: 251
Придружен: 10 Aug 2010, 09:08
Им се допаднал: 10 пати

Re: Количка за бебе

Post by kikica » 14 Feb 2011, 16:21

Gi gledav na internet kolickite na Kam i mi se dopagjaat no gi nema vo mojot grad, znae li nekoj dali gi ima vo Sk i kolku im e cenata od prilika?? Inace jas najdov kolicka na chicco mnooogu ubava no e 13 000, a pak na Hauk ima isto ubavi za 9 000 i toa zaedno so transporter. Na bertoni ima i poeftini od kaj 5000 nekade pa nagore, a najeftini sto gi vidov bea na lolipop 3600 den (smile) ova se cenite na kolickite niz Bitola, ako ima nekoja od vas raspolozena da mi gi kaze od prilika cenite niz Skopje pa da znam dali da idam da kupuvam od tamu ili da si kupam od tuka??

Ana.I
Домашен член
Домашен член
Мислења: 523
Придружен: 27 Oct 2010, 22:03
Им се допаднал: 8 пати

Re: Количка за бебе

Post by Ana.I » 14 Feb 2011, 18:06

kikica wrote:Gi gledav na internet kolickite na Kam i mi se dopagjaat no gi nema vo mojot grad, znae li nekoj dali gi ima vo Sk i kolku im e cenata od prilika?? Inace jas najdov kolicka na chicco mnooogu ubava no e 13 000, a pak na Hauk ima isto ubavi za 9 000 i toa zaedno so transporter. Na bertoni ima i poeftini od kaj 5000 nekade pa nagore, a najeftini sto gi vidov bea na lolipop 3600 den (smile) ova se cenite na kolickite niz Bitola, ako ima nekoja od vas raspolozena da mi gi kaze od prilika cenite niz Skopje pa da znam dali da idam da kupuvam od tamu ili da si kupam od tuka??

Кикица да ти кажам,јас денес бев малку да разгледувам колички и најискрено тука се цените како и во Битола,нема некоја разлика,во Чико се скапи и кај нас,најевтината што ја видов беше 11 000 без транспортер-само количка,на Бертони најдов поевтини околу 3 400 до 3 800 ама некако не ми се допаднаа,прво многу се тесни и мали,тие можеш највеке до 1 год. да ги користиш ако не ти е крупно бебето инаку нема шанси да го собере(ова ти го кажувам за поевтините),ама видов две многу убави колишки во Бисер на спрат,едната беше 6 800,а другата 6 200.Таа поскапата ја има другарка ми веке 1 год ја користат и презадоволна е,од лежечка до седечка позиција,навлака многу убава-се вади да ја испереш,ротирачка рачка,сите тркала се ротирачки и многу е лесна за движење,а поевтината беше иста како другава,само задните тркала и беа фиксни.Сега сакам да одам деновиве уште до пластичарската улица,да не ги најдам истиве колички случајно поевтини,ако не ги најдам ке земеме една од ниив сигурно.

zizel
Редовен член
Редовен член
Мислења: 289
Придружен: 18 Apr 2010, 11:46
Му се допанале: 1 time
Им се допаднал: 3 пати

Re: Количка за бебе

Post by zizel » 14 Feb 2011, 18:40

Cisto kako informacija da go proverite Grako ama ne se sekavam na cenite sega. Grako ima vo detskata prodavnica vo ramstore dole kaj sto e top shop.

Ana.I
Домашен член
Домашен член
Мислења: 523
Придружен: 27 Oct 2010, 22:03
Им се допаднал: 8 пати

Re: Количка за бебе

Post by Ana.I » 14 Feb 2011, 22:29

zizel бев да ги дледам на Грако количките и таму во Рамстор и во ГТЦ во подрумот имаат претставништво,ама скапи се,имаа само една поевтина 7 600 беше,ама ништо нарочито и некако многу тесна,а другите поубавите по 17 000 беа,сега тие знаат попусти да пуштат,ама во моментов ништо од тоа

kikica
Редовен член
Редовен член
Мислења: 251
Придружен: 10 Aug 2010, 09:08
Им се допаднал: 10 пати

Re: Количка за бебе

Post by kikica » 14 Feb 2011, 23:38

Ana I, fala ti za informaciite, me postedi od idenje vo Sk ke odberam edna od ovie tuka, vazno mi e da e lesna za krevanje i da ne e mnogu malecka kako sto vikas ti da ja izrasne po prvata godina, inace do kade si so kupuvanje ja spremas li torbicata za bolnica? Ajde pofali se i ti vo temata 'sto da se kupi za bebeto' (smile)

sanjicka
Нов член
Нов член
Мислења: 72
Придружен: 06 Dec 2010, 00:15

Re: Количка за бебе

Post by sanjicka » 16 Feb 2011, 22:22

I jas da vi se pofalam denes kupivme kolicka, maxi cosi i uste nekoi raboti sto mi falea za bebusot. Veke znam kako ke go iznesam obleceno od bolnica moeto maloto sonce. Sega uste torbata za vo bolnica da ja spremam i gotova sum so podgotovkite za najvazniot clen vo semejstvoto (smile) uste samo ke si cekame koga mu e vremeto da se rodi za da se guskame (joy)

Mia85
Редовен член
Редовен член
Мислења: 377
Придружен: 06 Mar 2011, 23:11
Им се допаднал: 10 пати

Re: Количка за бебе

Post by Mia85 » 18 Nov 2011, 15:40

Mamicki jas naracav kolicka od CAM so transporter, torba, korpa i relaksator cel komplet...Kakvo iskustvo imate so ovie kolicki? Dali se zeznav? :)))) Fala
p.s Chicco kolickite ne mi s edopadnaa iskrneo baska site gi imaat, a s eproizveduvaat vo Kina za nas pazar...taka padna odlukata za ovie.

www.camspa.it

Одговори

Return to “Опрема, козметика и сл.”