Напредување во висина и тежина

Општи теми за бебиња од 0-12 месеци. Напредување во висина и тежина, развој на бебе, спиење, првите денови со бебето итн.

Moderator: Модератори

sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2260
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 958 пати
Им се допаднал: 1200 пати

Re: Напредување во висина и тежина

Post by sweety » 19 Oct 2016, 14:54

се родивме 1930гр. и 44 цм
на 11 месеци и 6 дена 7960 гр. и 70 цм долги, обем на глава 43,4 цм

SMESKO
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1422
Придружен: 12 Sep 2013, 12:28
Му се допанале: 1559 пати
Им се допаднал: 912 пати

Re: Напредување во висина и тежина

Post by SMESKO » 19 Oct 2016, 16:12

(cl) (cl) (cl) Слатка за вас,бацки за малата кукличка (love5)

sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2260
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 958 пати
Им се допаднал: 1200 пати

Re: Напредување во висина и тежина

Post by sweety » 23 Nov 2016, 10:59

*sweety* wrote:се родивме 1930гр. и 44 цм
на 11 месеци и 6 дена 7960 гр. и 70 цм долги, обем на глава 43,4 цм
Една годинка и 7 дена, имавме 8150гр, и 73 цм

Ninushka
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1095
Придружен: 17 Sep 2013, 17:00
Му се допанале: 988 пати
Им се допаднал: 697 пати

Re: Напредување во висина и тежина

Post by Ninushka » 16 Jul 2017, 21:33

9 месеци 9 кг, 73 цм, 45 ог.
Роден 3040 гр 50 цм, 36 ог.

SMESKO
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1422
Придружен: 12 Sep 2013, 12:28
Му се допанале: 1559 пати
Им се допаднал: 912 пати

Re: Напредување во висина и тежина

Post by SMESKO » 17 Jul 2017, 09:29

Христијан на 3 месеци 6.300 кг и 62 см dance dance dance ...п.с.родилна тежина 3.550 кг со 51 см (thumbup) маже и пол (rolll) (bu)

SMESKO
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1422
Придружен: 12 Sep 2013, 12:28
Му се допанале: 1559 пати
Им се допаднал: 912 пати

Re: Напредување во висина и тежина

Post by SMESKO » 02 Sep 2017, 07:54

Х нa 4 и пoл месеци 7 800 сo 68 см (piggy)

Lejla7
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 4049
Придружен: 24 Oct 2011, 14:34
Му се допанале: 1286 пати
Им се допаднал: 1103 пати

Re: Напредување во висина и тежина

Post by Lejla7 » 24 Sep 2017, 23:10

А моето моме на 8 и пол месеци 7500 (laugh1) Малечка се роди, уште малку и ќе ја триплира родилната тежина (целта ни е 8 кг (laugh1) )

SMESKO
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1422
Придружен: 12 Sep 2013, 12:28
Му се допанале: 1559 пати
Им се допаднал: 912 пати

Re: Напредување во висина и тежина

Post by SMESKO » 31 Jan 2018, 07:53

Христијан на 9 и пол месеци 75 см и 10.800 кг (love5) (love5) (love5)

aneance
Домашен член
Домашен член
Мислења: 602
Придружен: 08 Apr 2014, 23:21
Му се допанале: 55 пати
Им се допаднал: 205 пати

Re: Напредување во висина и тежина

Post by aneance » 10 Feb 2018, 11:44

Синчето на 8 месеци беше 9350 а долго 77см а сега на 9ипол месеци 10кг а за висина не сум го мерела

Одговори

Return to “Бебе”