Лазење

Општи теми за бебиња од 0-12 месеци. Напредување во висина и тежина, развој на бебе, спиење, првите денови со бебето итн.

Moderator: Модератори

Peperutka
Модератор
Модератор
Мислења: 2603
Придружен: 18 Oct 2010, 20:28
Му се допанале: 940 пати
Им се допаднал: 618 пати

Re: Лазење

Post by Peperutka » 22 Sep 2015, 13:05

Д. лази од 10 месеци и ужива,многу сака да лази. (smile)
Од 11 почнуваше сам да се исправа држејќи се за нешто и сега така прави,држејќи се за нешто и си оди,поретко патка а уште не е прооден,како да му е страв да се пушти. Но не се грижам,само ќе му дојде за проодување (smile)

Bube
Редовен член
Редовен член
Мислења: 448
Придружен: 08 Jul 2014, 12:20
Му се допанале: 180 пати
Им се допаднал: 259 пати

Re: Лазење

Post by Bube » 26 Oct 2015, 00:14

А има девет месеци и уште не лази како што треба. Целата е падни стани ту на лево ту на десно ама важно стигнува кај сака . Баш е како војник :grin: ама ми стои дека уште некој ден пракса и ќе е како шумахер нема да можам да ја стигнам хихи

Bube
Редовен член
Редовен член
Мислења: 448
Придружен: 08 Jul 2014, 12:20
Му се допанале: 180 пати
Им се допаднал: 259 пати

Re: Лазење

Post by Bube » 05 Dec 2015, 10:07

Bube wrote:А има девет месеци и уште не лази како што треба. Целата е падни стани ту на лево ту на десно ама важно стигнува кај сака . Баш е како војник :grin: ама ми стои дека уште некој ден пракса и ќе е како шумахер нема да можам да ја стигнам хихи

Хехе две недели откако сум го ставила овој пост таа навистина стана шумахер. Многу помогна тоа што ја оставав на земја. Сега на 10,5 месеци е и нон стоп исправена се качува на кревети столици комоди било што само да стои (bu)

Одговори

Return to “Бебе”