Напредување во висина и тежина

Општи теми за бебиња од 0-12 месеци. Напредување во висина и тежина, развој на бебе, спиење, првите денови со бебето итн.

Moderator: Модератори

aneance
Домашен член
Домашен член
Мислења: 602
Придружен: 08 Apr 2014, 23:21
Му се допанале: 55 пати
Им се допаднал: 205 пати

Re: Напредување во висина и тежина

Post by aneance » 10 Feb 2018, 11:44

Синчето на 8 месеци беше 9350 а долго 77см а сега на 9ипол месеци 10кг а за висина не сум го мерела

Одговори

Return to “Бебе”