Првите запчиња и проблеми во врска со нив

Општи теми за бебиња од 0-12 месеци. Напредување во висина и тежина, развој на бебе, спиење, првите денови со бебето итн.

Moderator: Модератори

Одговори
MAMA_M
Член
Член
Мислења: 102
Придружен: 14 Nov 2009, 20:32
Им се допаднал: 1 time

Првите запчиња и проблеми во врска со нив

Post by MAMA_M » 23 Nov 2009, 08:43

на син ми првите запчиња му никнаа на 8,5 месеци. ќерка ми подрани - на 5,5 месеци. многу беше нервозна дури излегуваа....

Petra
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2039
Придружен: 17 Nov 2009, 20:50
Location: God's Kingdom
Му се допанале: 1044 пати
Им се допаднал: 729 пати

Re: Првите запчиња и проблеми во врска со нив

Post by Petra » 23 Nov 2009, 08:50

На ќерка ми првите запчиња и никнаа на 10,5 месеци.Исто беше нервозна и качи температура.

Annabel
Редовен член
Редовен член
Мислења: 490
Придружен: 09 Nov 2009, 21:21
Им се допаднал: 13 пати

Re: Првите запчиња и проблеми во врска со нив

Post by Annabel » 23 Nov 2009, 10:00

Ќерка ми буквално на секое запче беше болна, носето и течеше, кашлаше....по некогаш и температура

taci83
Член
Член
Мислења: 239
Придружен: 14 Nov 2009, 00:57

Re: Првите запчиња и проблеми во врска со нив

Post by taci83 » 23 Nov 2009, 23:02

na kerka mi prvoto zapce i nikna na 5 mes nemase problem ne ni ocekuvam tolku mala nemase nikakov problem

Mechevska
Нов член
Нов член
Мислења: 92
Придружен: 26 Nov 2009, 18:30

Re: Првите запчиња и проблеми во врска со нив

Post by Mechevska » 28 Nov 2009, 15:33

На син првите запчиња му никнаа на 9м и секое запче беше болен.

georgieva
Нов член
Нов член
Мислења: 43
Придружен: 31 Jan 2010, 15:56
Им се допаднал: 3 пати

Re: Првите запчиња и проблеми во врска со нив

Post by georgieva » 01 Feb 2010, 16:40

na sin mi na 5 meseci prvoto pred nekoj den vo 6 i vtoroto , mnogu ko ceskaa zlabinite i taka bese raskenkan , bez nikakvi drugi problemi...nie nosime i ogrlica za zapcinja...

Annabel
Редовен член
Редовен член
Мислења: 490
Придружен: 09 Nov 2009, 21:21
Им се допаднал: 13 пати

Re: Првите запчиња и проблеми во врска со нив

Post by Annabel » 02 Feb 2010, 14:13

Дали е тоа онаа килибарна огрлица? Дали сте задоволни и како се користи?

georgieva
Нов член
Нов член
Мислења: 43
Придружен: 31 Jan 2010, 15:56
Им се допаднал: 3 пати

Re: Првите запчиња и проблеми во врска со нив

Post by georgieva » 02 Feb 2010, 19:04

Annabel wrote:Дали е тоа онаа килибарна огрлица? Дали сте задоволни и како се користи?
da takva e , mnogu sme zadovolni ...ja stavivme na vratot uste na tri meseci i ja nosime stalno ...ja vadime da ja izmieme i drugo inisto posebno...

Mechevska
Нов член
Нов член
Мислења: 92
Придружен: 26 Nov 2009, 18:30

Re: Првите запчиња и проблеми во врска со нив

Post by Mechevska » 06 May 2010, 15:04

на син ми првите запчиња му никнаа на 9м и маки мачивме вечно беше болен.Имунитета во тој период ослабва и за тоа.
уф имам пишано

mia
Нов член
Нов член
Мислења: 6
Придружен: 24 Jun 2010, 16:46

Re: Првите запчиња и проблеми во врска со нив

Post by mia » 29 Jun 2010, 14:20

na 6 meseci i edna nedela bez temperatura edinstveno so zabelezav noseto dva dena mu bese kako zatnato i samo si go cepkase useto ,daj boze i drugive tolku lesno da gi istajt

Одговори

Return to “Бебе”