Првите запчиња и проблеми во врска со нив

Општи теми за бебиња од 0-12 месеци. Напредување во висина и тежина, развој на бебе, спиење, првите денови со бебето итн.

Moderator: Модератори

sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2260
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 958 пати
Им се допаднал: 1200 пати

Re: Првите запчиња и проблеми во врска со нив

Post by sweety » 18 Apr 2017, 19:37

Лејла па сум слушала дека давале исто далерон ем за болки и ем и навечер да може да спие.Ќе помине како е твојата мома расните.

Maceto
Домашен член
Домашен член
Мислења: 668
Придружен: 28 Oct 2014, 14:39
Му се допанале: 574 пати
Им се допаднал: 396 пати

Re: Првите запчиња и проблеми во врска со нив

Post by Maceto » 19 Apr 2017, 09:52

Лејла и на нас со месеци ни растат тројките, само се набабрени, бели непца а запчиња уште нема, изгледа ние не сме дошле со вашата фаза кога пробиваат, тоа најмногу боли изгледа, ама докторката вика дека 3-ките болеле највеќе од сите (ner) Затоа детето е нервозно, јас мислам дека можеш слободно да даваш БлокМакс многу е добар за болка и многу помага, со лесно и што побрзо да ви помине таа фаза (big-hug)
Слатка бравос за вас колку рано сте ги извадиле запчињата, најтешкото сте го минале, гушки за принцезата твоја (big-hug)

Lejla7
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 4048
Придружен: 24 Oct 2011, 14:34
Му се допанале: 1284 пати
Им се допаднал: 1103 пати

Re: Првите запчиња и проблеми во врска со нив

Post by Lejla7 » 19 Apr 2017, 14:28

Дaвaв и јaс Дaлерoн aмa Блoк мaксoт е пoјaк, гледaм пoдoбрo му е oд негo, пa зaтoa.

И не билa сaмo трoјкaтa левo туку и деснo. Oпрaвдaнa нервoзa.

Мaчетo, сo леснo некa ви излезaт вaм, дa немaте тoлку плaчки и нервoзи кaкo ние.

Пс Свити, и мoмaтa пoчнa дa лигaви истo кaкo брaт и уште нa три месеци, кaј и дa е, зa гoдинa време ќе и никнaт првите зaпчињa (laugh1) тaкa беше кaј негo. Инaку рaсте, штo ќе прaви. Не плaши се, ќе пoстигнеш и сo бебе и сo мoмa. Си требa пoмoш aмa нa мoменти и не е тoлку стрaшнo.

sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2260
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 958 пати
Им се допаднал: 1200 пати

Re: Првите запчиња и проблеми во врска со нив

Post by sweety » 23 May 2017, 08:10

Коллу време раснат 5-те ,два пати имаме тт месецов
и се ги става прстите позади ми рече докторката дека е бело јас неможам да видам. Знам дека секое дете е индивидуа ама па на која возраст никнуваат.

ivvi<3
Редовен член
Редовен член
Мислења: 277
Придружен: 11 Mar 2015, 17:40
Му се допанале: 42 пати
Им се допаднал: 134 пати

Re: Првите запчиња и проблеми во врска со нив

Post by ivvi<3 » 23 May 2017, 12:12

Свити, на ќерка ми сега на 2.5 ѝ никнуваат, ама знам многу случаи каде што им никнале до втората година петките. Јас само ќе ти кажам дека супер што сега ќе заврши со тоа, пошто ние по мирна година, пак имаме плачки по дома. Исто со растечен нос, тт, некогаш без тоа, ама со многу нервози. Докторката ме советуваше да ѝ давам далерон, па кога ќе ја видам дека не издржува ѝ давам еднаш преку ден и пред спиење обавезно. Со лесно.

Одговори

Return to “Бебе”