Што јадеше денес вашиот тодлер?

Moderator: Модератори

Tina9
Редовен член
Редовен член
Мислења: 318
Придружен: 11 Jul 2014, 15:50
Му се допанале: 94 пати
Им се допаднал: 177 пати

Re: Што јадеше денес вашиот тодлер?

Post by Tina9 » 08 Oct 2015, 07:30

Алал да ти е Сашка како ти јаде полнети пиперки и салата. Мојана не сака ни да види. Кога и да пробам ми ја враќа чинијата.
Опасни политичари се децава. Со двете баби е дома и вчера ги искористила до максимум, сѐ само бисквити, лиснато и суво грозје јадела (comp) Колку време ќе ми треба да ја вратам во колосек (scared)

maried
Домашен член
Домашен член
Мислења: 823
Придружен: 12 May 2012, 01:22
Му се допанале: 192 пати
Им се допаднал: 422 пати

Re: Што јадеше денес вашиот тодлер?

Post by maried » 08 Oct 2015, 15:08

Сашка браво за умното девојче :-D
Вчера:
Појадок: банана, круша, цвекло и лимон
Ужина: пишија
Ручек: пастрмка со компир и морков
Ужина: портокал
Вечера: малку супа со леб

Денес:
Појадок: банана, круша, боровинки, какао, лимон и маџун
Ужина: чорба со фиде, компир и брокула
Ручек: ориз со пилешко и зелка салата
Ужина: овесни со млеко и банана
Вечера: пржени рибанки

maried
Домашен член
Домашен член
Мислења: 823
Придружен: 12 May 2012, 01:22
Му се допанале: 192 пати
Им се допаднал: 422 пати

Re: Што јадеше денес вашиот тодлер?

Post by maried » 09 Oct 2015, 19:04

Појадок: круша, банана, капини, семки од тиква и маџун
Ужина: омлет мафини со брокула, црвена пиперка, патлиџан. Касна 2 пати само :-(
Ручек: црвена леќа, компир и киноа со краставица салата.
Ужина: палента со сирење
пуканки
Вечера: Ќе ја шетам па ваљда ѓеврек ќе касне.

Peperutka
Модератор
Модератор
Мислења: 2602
Придружен: 18 Oct 2010, 20:28
Му се допанале: 941 пати
Им се допаднал: 618 пати

Re: Што јадеше денес вашиот тодлер?

Post by Peperutka » 14 Oct 2015, 10:46

Вчера ручкавме:
Млеко со Лино бисквити
Една банана
Манџа со спанаќ и морков и лепче
Чоколино.

happiness
Домашен член
Домашен член
Мислења: 746
Придружен: 02 May 2014, 21:37
Му се допанале: 221 пати
Им се допаднал: 269 пати

Re: Што јадеше денес вашиот тодлер?

Post by happiness » 14 Oct 2015, 12:31

вчерашно мени
појадок-кифле домашно со изварка тоа ни беше и ужина покажваше со прстето во кифлината (laugh1)
ручек-јајце варено, хималајска сол,маслиново,павлака и лепче оти тешко да му ја мотнам жолчката без леб
ужина-крамелино
вечера-тост со сиренце и путер (мм јадеше и малово во уста му се загледуваше иако имав тиква печена за него)

денес
појадок-тиквата печена ја направив тикварник со 1 јајце, малку ванила, малку шекер и гриз, изеде пола земјено калапче (rad)
ужина- круша рендана
ручек-телешко, тиквичка, домата, кромидче.
ужина- сокче ми донесоја убави јаболка зелени непрскани (brows)
вечера-изгледа гриз со некое овошје или со мед... (unsure)

јас со тиквата како што се читам ја претервам :ymblushing: , ама, а почнува сезона на одреден продукт тогаш ми е најомилен и највкусен (rolll)

Tina9
Редовен член
Редовен член
Мислења: 318
Придружен: 11 Jul 2014, 15:50
Му се допанале: 94 пати
Им се допаднал: 177 пати

Re: Што јадеше денес вашиот тодлер?

Post by Tina9 » 14 Oct 2015, 12:44

На здравје нека им е.
Хепинес те молам за рецепт за тикварникот и за палачинките од спанаќ :-*

Sashka
Администратор
Администратор
Мислења: 867
Придружен: 01 Oct 2009, 22:08
Му се допанале: 1150 пати
Им се допаднал: 549 пати

Re: Што јадеше денес вашиот тодлер?

Post by Sashka » 14 Oct 2015, 13:39

Вчера :
Јаболко
Пржени рибанки со патлиџан и сирење
Леќа
Лења пита( од лена нела само наместо шеќер мед) , не ми ја бендиса баш, само малку од тестото касна а филот го плукаше, па си касна пак леќа со малку печено месо
Леб, јогурт, малку кашкавал

maried
Домашен член
Домашен член
Мислења: 823
Придружен: 12 May 2012, 01:22
Му се допанале: 192 пати
Им се допаднал: 422 пати

Re: Што јадеше денес вашиот тодлер?

Post by maried » 14 Oct 2015, 20:25

Банана, модри сливи, цвекло, лимон и аронија
Црвена леќа, компир и просо
Кашкавал и урда
Овошен јогурт
Супа
Пржена рибанка со патлиџан

Tina9
Редовен член
Редовен член
Мислења: 318
Придружен: 11 Jul 2014, 15:50
Му се допанале: 94 пати
Им се допаднал: 177 пати

Re: Што јадеше денес вашиот тодлер?

Post by Tina9 » 14 Oct 2015, 20:54

Сашка, Мерид што се пржени рибанки? Рецепт ве молам. Јас тепам време и барам интересни рецепти за тодлерчиња.

Радост
Модератор
Модератор
Мислења: 2203
Придружен: 23 May 2013, 07:48
Location: Скопје
Му се допанале: 1320 пати
Им се допаднал: 1927 пати

Re: Што јадеше денес вашиот тодлер?

Post by Радост » 14 Oct 2015, 23:31

Tina9 wrote:Сашка, Мерид што се пржени рибанки? Рецепт ве молам. Јас тепам време и барам интересни рецепти за тодлерчиња.

Пржени лебчиња. :)

Јас пишувам денес за да го забележам денот. Прв пат е само на млеко и интегрални колачи. Не сакаше ни лажичка од ништо денес. Излудувачка.
И фалат уште две тројки и ваљда денес ја полудеа.

Одговори

Return to “Исхрана на тодлери”