Сокчиња за нашите најмили

Moderator: Модератори

Tina9
Редовен член
Редовен член
Мислења: 318
Придружен: 11 Jul 2014, 15:50
Му се допанале: 94 пати
Им се допаднал: 177 пати

Re: Сокчиња за нашите најмили

Post by Tina9 » 26 Jan 2015, 14:39

Радост јас имам такво сокче бистро направено. Цвеклото, јаболкото и морковот изрендани и да постојат, па ги цедам низ газа. Малку мачно е, ама барем ќе се напие вистинско сокче. После му капнав неколку капки лимон зашто цуре не сака кисели работи (smile) Вака го испи. (rad)

Одговори

Return to “Исхрана на тодлери”