Интересни случки и настани со нашите најмили

Moderator: Модератори

sunshine_2012
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1152
Придружен: 04 Jul 2012, 23:01
Location: Tetovo
Му се допанале: 548 пати
Им се допаднал: 737 пати

Re: Интересни случки и настани со нашите најмили

Post by sunshine_2012 » 30 Sep 2015, 13:11

Еве една од Калеб. Пред некоја недела го легнувам К и за добра ноќ го бакнувам и гушкам и тој на мене ми вика мамо ти си ми омилена мама. душа моја е тој.

Tina9
Редовен член
Редовен член
Мислења: 318
Придружен: 11 Jul 2014, 15:50
Му се допанале: 94 пати
Им се допаднал: 177 пати

Re: Интересни случки и настани со нашите најмили

Post by Tina9 » 30 Sep 2015, 16:40

Првата „сложена реченица“ на ќерка ми. Мислам 14 месеци имаше и играше многу со балони. Го зеде балонот и многу го стисна и тој пукна. Цела зачудена вика „Пау! Аш!“ (rolll)

Одговори

Return to “Тодлери”