Денско спиење?

Moderator: Модератори

sunshine_2012
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1151
Придружен: 04 Jul 2012, 23:01
Location: Tetovo
Му се допанале: 548 пати
Им се допаднал: 736 пати

Re: Денско спиење?

Post by sunshine_2012 » 06 Jan 2016, 08:16

Јовка јас мислам дека е супер тоа што усеваш да го легнеш околу 20ч и ти преспива до 9-10ч . и си имаш време за тебе и за тм.
Јас сум ги легнувала околу 19 30 -20ч и си спиеја до кај 8ч сабајлетобез будење навечер, и цел ден баш си беа супер весели, имаше моменти кога ке сакаа да заспијат ама околу 17ч но ги држев будни зашто сакав да фатат навика порано да легнуват, и ден денес се така, сега 2 и 3 то ги легнувам во 20ч и заспиват околу 20 30ч си играт во кревет со мечиња, а додека големиот легнува во 21ч но тој сепак е горе во ходникот каде ги имаме ставено сите книги и си има фотелја па тој чита, сепак јас пак си имам време за сбе(тоест да средам да исчистам), а бебето веке спие околу 22ч и навечер ке се разбуди еден пат за цицање и продолжува да спие до сабајле. (smile) Поздрав.

SMESKO
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1420
Придружен: 12 Sep 2013, 12:28
Му се допанале: 1559 пати
Им се допаднал: 912 пати

Re: Денско спиење?

Post by SMESKO » 18 Jul 2016, 22:01

Д откако наполна 1 год точно по4на еднаш во денот да преспива,сега преспива кон 14 ч и спие до кај 18 часот и после легнува во 22 и пол 23 и до 08 часот сабајле некогаш и до 09,10 (thumbup)

Bube
Редовен член
Редовен член
Мислења: 448
Придружен: 08 Jul 2014, 12:20
Му се допанале: 180 пати
Им се допаднал: 259 пати

Re: Денско спиење?

Post by Bube » 19 Jul 2016, 08:51

SMESKO wrote:Д откако наполна 1 год точно по4на еднаш во денот да преспива,сега преспива кон 14 ч и спие до кај 18 часот и после легнува во 22 и пол 23 и до 08 часот сабајле некогаш и до 09,10 (thumbup)
Ах смешко љубоморам за ова денско спиење. Моето второ ќе биде така (bu)

И ќерка ми спие еднаш после првиот роденден, ама саат до саат и пол максимум. Од 12 до кај 13 , 13 30.
Навечер 21 30, 22ч насабајле во 7 е станата . Таква е од мала не и треба ногу сон за да врши по цел ден

Lejla7
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 4048
Придружен: 24 Oct 2011, 14:34
Му се допанале: 1284 пати
Им се допаднал: 1103 пати

Re: Денско спиење?

Post by Lejla7 » 19 Jul 2016, 09:04

Oд гoдинкa и двa месеци oтприликa и мoјoт пoчнa дa спие сaмo пo еднaш, и тoa oд 12/13 чaсoт дo 15/16, нo нaвечер oти е жешкo пoкaснo излегувaме и ди пoкaснo шетaме пa oкoлу 23 чaсoт, некoгaш и 23.30 зaспивa. А сaбaјле си спиеше дo 9/10, aмa претхoдните денoви oд мaкa сo зaпчињaтa пoрaнo ми стaнувa.

DemetraD
Член
Член
Мислења: 210
Придружен: 05 Nov 2011, 11:24
Му се допанале: 31 пати
Им се допаднал: 36 пати

Re: Денско спиење?

Post by DemetraD » 19 Jul 2016, 22:47

Спие еднаш на ден од кога наполни година од 13-15 навечер си легнува во 21 а наутро најдоцна до 8 е на нозе ама стандрдот и е во 7 и 20

sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2260
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 958 пати
Им се допаднал: 1200 пати

Re: Денско спиење?

Post by sweety » 06 Jul 2017, 12:30

Преку ден еднаш преспиваме околу 11 до 12 најчесто заспива и до 14 или 15 часот ,што е супер а невечер до 22 часот најкасно р во кревет.

Одговори

Return to “Тодлери”