Подароци за роденден

Moderator: Модератори

Happy^_^
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2265
Придружен: 28 Mar 2013, 11:47
Му се допанале: 206 пати
Им се допаднал: 1170 пати

Подароци за роденден

Post by Happy^_^ » 06 Nov 2013, 23:37

Ја отворам оваа тема бидејќи ми треба предлог за поклон за роденден на 2 годишно девојче :) На што се радуваат децата на таа возраст?

Радост
Модератор
Модератор
Мислења: 2203
Придружен: 23 May 2013, 07:48
Location: Скопје
Му се допанале: 1320 пати
Им се допаднал: 1926 пати

Re: Подароци за роденден

Post by Радост » 07 Nov 2013, 00:04

И од кај мене сите внуци се само машки, на другарки/другари сите се машки. Дури чудно. :) Но, знам по моите дека на таа возраст најмногу се радуваа на сетовите за механичари. Такви сетови има и за девојчиња, значи од куни со повеќе елементи, до соби за барбики ... цената им е од 800 до кај 2000 денари. Ги има во сите продавници. Плус за девојчиња имаше многу убави замоци, ми делуваа како креативни за таа возраст. (part)

Сепак многу зависи и колку ти е блиско детенцето, колку го познаваш, сумата за поклон ... И чива и да е, нека е жива и здрава. :)

mamigabi
Редовен член
Редовен член
Мислења: 250
Придружен: 19 Jul 2013, 13:49
Му се допанале: 216 пати
Им се допаднал: 142 пати

Re: Подароци за роденден

Post by mamigabi » 07 Nov 2013, 10:00

Знам на внука ми тогаш на 2 год и зедовме базент за во двор и комплетче летно, беше воодушевена, но таа е родена во Јуни, и зависи блискоста, оваа година и зедовме златен привезок за ланче, затоа што мене ми е срам да одам со играчки, знам децата се радуваат на играчки но носам кај подалечни роднини, пријатели, за девојче од 2 год може некоја убава ташничка со шминки или некој сет медицински....се зваиси од вкусот и колку сакаш да потрошиш

Happy^_^
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2265
Придружен: 28 Mar 2013, 11:47
Му се допанале: 206 пати
Им се допаднал: 1170 пати

Re: Подароци за роденден

Post by Happy^_^ » 07 Nov 2013, 10:04

Ви благодараааааам, а малото многу сака да се шминка, само мене не ми текнуваше :) а знаев дека нешто сакаше да прави :) Да сте ми живи и здрави ептен ми помогнавте :)

Bella85
Член
Член
Мислења: 147
Придружен: 11 Mar 2013, 18:19
Му се допанале: 108 пати
Им се допаднал: 35 пати

Re: Подароци за роденден

Post by Bella85 » 07 Nov 2013, 10:17

Ako devojceto saka da se sminka ima mali ogledala na stalka so malo stolce kako mini toaleta za mali princezicki imat zaedno mali setovi za nega.jas vakvo i zedov na kerkickata na drugarka mi.po cel den bese sednata pred nego i se doteruvase. (smile)

Bube
Редовен член
Редовен член
Мислења: 448
Придружен: 08 Jul 2014, 12:20
Му се допанале: 180 пати
Им се допаднал: 259 пати

Re: Подароци за роденден

Post by Bube » 01 Sep 2016, 13:27

Сакам да купам нешто посебно за девојчето на една пријателка . Детето е 20 месеци . Живеат во странство сега се на гости тука . За кратко си одат . Ама нема што нема девојчето, се има. И затоа ми е тешко да најдам подарок .

Нешто уникатно лично и не многу гломазно за носење .
Некоја идеа да не имате? Нешто можеби некој линк да сте виделе по нет на фб ? Нешто било што (smile)

(big-hug)

Lejla7
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 4048
Придружен: 24 Oct 2011, 14:34
Му се допанале: 1284 пати
Им се допаднал: 1103 пати

Re: Подароци за роденден

Post by Lejla7 » 01 Sep 2016, 13:45

Имa мнoгу убaви сликoвници вo Прoсветнo Делo, мислaм декa зa нaши децa вo стрaнствo бaш би биле интересни. Јaс честo купувaм зa рoденден. Ги имa интерaктивни-сo музикa, звуци, oтвaрaње прoзoрчињa, бaрaње фoрми и сл. Амa не знaм кoлку е уникaтнo.

Радост
Модератор
Модератор
Мислења: 2203
Придружен: 23 May 2013, 07:48
Location: Скопје
Му се допанале: 1320 пати
Им се допаднал: 1926 пати

Re: Подароци за роденден

Post by Радост » 01 Sep 2016, 16:02

Тотално исто како Лејла, мене ми е најубав поклон тоа за таа возраст. Плус на македонски јазик.

Bube
Редовен член
Редовен член
Мислења: 448
Придружен: 08 Jul 2014, 12:20
Му се допанале: 180 пати
Им се допаднал: 259 пати

Re: Подароци за роденден

Post by Bube » 01 Sep 2016, 21:14

Одлично девојки , фала ви ми се допаѓа предлогот . Јас и минатиот пат кога беа тука меѓудругото во подарокот имаше и книги ама тогаш беше бебе и беа од тие меките книги . Знам за коа зборувате сега има ќерка ми две . Уште утре ќе одам до просветно дело и ќе разгледам и за двете
(grupna-gushka)

Bube
Редовен член
Редовен член
Мислења: 448
Придружен: 08 Jul 2014, 12:20
Му се допанале: 180 пати
Им се допаднал: 259 пати

Re: Подароци за роденден

Post by Bube » 02 Sep 2016, 21:15

Купив dance
Премногу гужва имаше во просветно дело , сега така ми се погоди почеток на школска година и со А лепкаше на сите страни не бев во можност да разгледам раат .
Ама земав две . Едната е бои и бројки со прозорчиња внатре да отвараш многу убава . Другата е со животни
https://s17.postimg.org/ifh2859gf/20160902_211405.jpg

Одговори

Return to “Тодлери”