Тодлерско секојдневие

Moderator: Модератори

sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2260
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 958 пати
Им се допаднал: 1200 пати

Re: Тодлерско секојдневие

Post by sweety » 13 Mar 2017, 13:04

Еве го нашето секојдневие. Стануваме 7:30- 08:00 часот, пие млеко и гледа цртани, кака на нокшир се пресоблекуваме ја мијам лице(да и створам некоај навика) почнеме д аси играеме или пак ако го ставам ручекот со мене е во кујна таму се заигрува , после јадеме и двете заедно, ако е убаво времето шетаме со количка и околу 11 пак заспие. Спие два и по часа и тоа е период кога јас имам време за себе, и после околу 13 часот станува , менуваме памперс јаде овошна каша и излегуваме надвор. Си игра околу 1 час или ако имам некој обврски ја ставам во количка и одеме не ми прави проблем. И до вечер сме дома . пак играње, ручање, бањање,вечера гледа цртании во кревет. Имаше еден период тек во 23 часот заспиваше, ама во псоледно време ја одвикнувам во 21:30 млеко и во кревет некогаш знае пола сат да се врти и заспие.

Одговори

Return to “Тодлери”