Несоница кај деца

Moderator: Модератори

Одговори
mamamama
Нов член
Нов член
Мислења: 54
Придружен: 25 Mar 2013, 21:17
Му се допанале: 24 пати
Им се допаднал: 10 пати

Несоница кај деца

Post by mamamama » 03 Dec 2014, 21:00

Ne mozev da najdam za nesonica pa zatoa otvoriv nova tema ve molam pomagajte eve 2 meseci ne spieme po celi noki se budi placi, se vrti stanuva nekogas se slucuva i po 20 pati da stani i zamislete spieenje ic ne mozma poke pomagajte ve molammmmm !!!!! slusnav za eden sirup mi kaza edna majka kalma b dali imate davano i dali ima efekt oti e skap 540den pa dali da kupuvam ili ne pozz

Радост
Модератор
Модератор
Мислења: 2203
Придружен: 23 May 2013, 07:48
Location: Скопје
Му се допанале: 1320 пати
Им се допаднал: 1926 пати

Re: Несоница кај деца

Post by Радост » 04 Dec 2014, 00:27

Колкаво е бебето? Се доите ли? Вади ли забчиња? Му се случило ли некоја поголема промена во опкружувањето?

mamamama
Нов член
Нов член
Мислења: 54
Придружен: 25 Mar 2013, 21:17
Му се допанале: 24 пати
Им се допаднал: 10 пати

Re: Несоница кај деца

Post by mamamama » 04 Dec 2014, 13:18

1god i 5 meseci sme ne ne se doime za jadenje ne stanuva probav ko ke se budi da i davam mleko, caj voda nisto neki trojkite ne i se izlezeni a cetvorki ima dali e do zapcinata ne znam 2 meseci e ova

ripcence
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1127
Придружен: 03 Aug 2013, 02:50
Location: Скопје
Му се допанале: 1340 пати
Им се допаднал: 892 пати

Re: Несоница кај деца

Post by ripcence » 08 Dec 2014, 01:51

Не е несоница штом плаче,(несоница би било ако само несака да спие, сака да си игра) најверојатно ја мачат тројките, на јатрва ми малото е исто, и излегуваат горните тројки (unsure)

Tina9
Редовен член
Редовен член
Мислења: 318
Придружен: 11 Jul 2014, 15:50
Му се допанале: 94 пати
Им се допаднал: 177 пати

Re: Несоница кај деца

Post by Tina9 » 08 Dec 2014, 10:24

И јас мислам како Рипченце. И малата моја откако наполни 4 месеци обавезно скоро секоја вечер се расонува кон 1-2 и два часа бара играње, пеење и никако не сака сама да е. Обавезно некој да и прави друштво (rolll) Едно време многу ме нервираше тоа зашто многу обврски, работа и му треба на човек сон, но со тек на време се навикнав. Еве скоро 11 месеци има и уште е истото. И нон стоп се буди, на секој час / час и пол за цицање. Во никој случај не сум помислила да дадам сируп

Acika
Нов член
Нов член
Мислења: 15
Придружен: 29 Apr 2014, 14:01
Му се допанале: 23 пати
Им се допаднал: 1 time

Re: Несоница кај деца

Post by Acika » 06 Oct 2016, 06:41

ПОМОШ
Уф и ја се си мислев дека е период дека ке помине, де заби де нешто друго но никако да помине. Малиот од кога е роден дури после 1,5 год.почна да спие преку нок, некогаш самата се прашував како издржав. Не плачеше само сакаше да се шета и едвај спиеше по 1 час и после мачење за заспивање. Сега е векњ 2 год. преку ден е премногу активен едвај заспиваме преку ден а и навечер, се луламе посаат време, се буди преку нок и бара пак да го лулам. Знае да гледа во една точка и не сака да затбори очи и да заспие.еве вечерва се луламе 3 саати едвај а се гледа дека му се спие

Одговори

Return to “Тодлери”