Напредување во висина и тежина ( 1-3 години )

Moderator: Модератори

Радост
Модератор
Модератор
Мислења: 2203
Придружен: 23 May 2013, 07:48
Location: Скопје
Му се допанале: 1320 пати
Им се допаднал: 1926 пати

Напредување во висина и тежина ( 1-3 години )

Post by Радост » 25 Jan 2015, 13:26

Мамички, мислам дека е фер да продолжиме овде, затоа што не сме веќе бебиња и да не им ја узурпираме темата на најмалечките. (love5) (love5) (love5)

Ќе го ставам последното мерење, ве чекам и вас. (joy)


12 месеци и 10 дена: 13 кила, 83 сантима

Tina9
Редовен член
Редовен член
Мислења: 318
Придружен: 11 Jul 2014, 15:50
Му се допанале: 94 пати
Им се допаднал: 177 пати

Re: Напредување во висина и тежина ( 1-3 години )

Post by Tina9 » 26 Jan 2015, 14:43

И ние да се пријавиме овде.

12 месеци - 1 недела (кога бевме на систематски и вакцина) - 10.550 кг, висока 80 цм (joy)

Emilija85
Член
Член
Мислења: 197
Придружен: 20 Nov 2012, 16:33
Му се допанале: 62 пати
Им се допаднал: 73 пати

Re: Напредување во висина и тежина ( 1-3 години )

Post by Emilija85 » 01 Apr 2015, 14:52

Како што се роди со убава тежина 3.650 многу ми е мала сега, 17 месеци 10 кг. Висина не знам едвај ја измерија и тежината.

ripcence
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1127
Придружен: 03 Aug 2013, 02:50
Location: Скопје
Му се допанале: 1340 пати
Им се допаднал: 892 пати

Re: Напредување во висина и тежина ( 1-3 години )

Post by ripcence » 05 May 2015, 01:27

Уште едно маче кај тодлерчињата (big-hug)

13месеци 9300кг со 75см. (smile)

maried
Домашен член
Домашен член
Мислења: 823
Придружен: 12 May 2012, 01:22
Му се допанале: 192 пати
Им се допаднал: 422 пати

Re: Напредување во висина и тежина ( 1-3 години )

Post by maried » 05 May 2015, 11:34

На 13 месеца беше 10.500 и 83 висока, сега на 19 месеца е 11.500 висина не дозволува ама од прилика 88 см.
Не е малку едно кило за 6 месеца??

Радост
Модератор
Модератор
Мислења: 2203
Придружен: 23 May 2013, 07:48
Location: Скопје
Му се допанале: 1320 пати
Им се допаднал: 1926 пати

Re: Напредување во висина и тежина ( 1-3 години )

Post by Радост » 08 May 2015, 14:39

Радост wrote:
12 месеци и 10 дена: 13 кила, 83 сантима
Качи температура од забчињата па вонредно мерење имавме, сантими немаше шанси да ја додржам, само килажа.

16 месеци и 5 дена: 14.100 (pipi)

Tina9
Редовен член
Редовен член
Мислења: 318
Придружен: 11 Jul 2014, 15:50
Му се допанале: 94 пати
Им се допаднал: 177 пати

Re: Напредување во висина и тежина ( 1-3 години )

Post by Tina9 » 08 May 2015, 14:59

maried wrote:На 13 месеца беше 10.500 и 83 висока, сега на 19 месеца е 11.500 висина не дозволува ама од прилика 88 см.
Не е малку едно кило за 6 месеца??
Meрид, одлично си напредува. Од една година па натаму нормално е да напредуваат од 2 до 2,5 кг годишно. Значи 1 кг за 6 месеци е одлично.

Браво за пораснатите тодлерчиња. Јас не ја имам мерено, но ветувам ќе ја измерам и ќе ви пишам.

b bebe
Член
Член
Мислења: 179
Придружен: 11 Mar 2013, 18:45
Му се допанале: 2 пати
Им се допаднал: 68 пати

Re: Напредување во висина и тежина ( 1-3 години )

Post by b bebe » 09 May 2015, 10:19

Iva ima polni 15 meseci i sega bas sabajlevo ja merev ima 11.700 gr, smetam deka e taman, ajde neka prodolzat site todlercinja da sakaat da ruckaat i koga ke vidat hrana da vikaat am am am am bas kako Iva " ama da sakase uste se da jade uste poubavo" se po nejzina sema leleeeeee, se citkame

Tina9
Редовен член
Редовен член
Мислења: 318
Придружен: 11 Jul 2014, 15:50
Му се допанале: 94 пати
Им се допаднал: 177 пати

Re: Напредување во висина и тежина ( 1-3 години )

Post by Tina9 » 15 May 2015, 15:02

Куклето мое на 16 месеци и некој ден има точно (love5) 11 кг.

maried
Домашен член
Домашен член
Мислења: 823
Придружен: 12 May 2012, 01:22
Му се допанале: 192 пати
Им се допаднал: 422 пати

Re: Напредување во висина и тежина ( 1-3 години )

Post by maried » 23 Sep 2015, 12:15

Слаба е како скакулче, ама височка е :$
На 23 месеца 11.5 кг и 90 см :-(

Одговори

Return to “Тодлери”