Напредување во висина и тежина ( 1-3 години )

Moderator: Модератори

Радост
Модератор
Модератор
Мислења: 2203
Придружен: 23 May 2013, 07:48
Location: Скопје
Му се допанале: 1320 пати
Им се допаднал: 1927 пати

Re: Напредување во висина и тежина ( 1-3 години )

Post by Радост » 25 Sep 2015, 14:04

Радост wrote:
16 месеци и 5 дена: 14.100 (pipi)
20 месеци и 22 дена: 15.500 и 89 сантима. (love5)

Tina9
Редовен член
Редовен член
Мислења: 318
Придружен: 11 Jul 2014, 15:50
Му се допанале: 94 пати
Им се допаднал: 177 пати

Re: Напредување во висина и тежина ( 1-3 години )

Post by Tina9 » 25 Sep 2015, 14:48

Браво за момето од Радост. Па и ти Мерид не треба да се секираш, висока е момата. И С има околу 12 килца, нецели. Висока е 89 цм. Многу е активна, нонстоп трча, а и не е многу по јадењето. Битно да се здрави.

imambebe
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1603
Придружен: 30 Apr 2011, 00:18
Му се допанале: 216 пати
Им се допаднал: 588 пати

Re: Напредување во висина и тежина ( 1-3 години )

Post by imambebe » 20 Oct 2015, 10:42

Давид на 2 години и 1 месец имаше 11 кг. и 920 грама и висок 91 цм. (rad)

SMESKO
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1422
Придружен: 12 Sep 2013, 12:28
Му се допанале: 1559 пати
Им се допаднал: 912 пати

Re: Напредување во висина и тежина ( 1-3 години )

Post by SMESKO » 01 Jan 2016, 15:00

Д на 1 година и 1 недела има 12,900 и 80 см е висока (rolll)

Радост
Модератор
Модератор
Мислења: 2203
Придружен: 23 May 2013, 07:48
Location: Скопје
Му се допанале: 1320 пати
Им се допаднал: 1927 пати

Re: Напредување во висина и тежина ( 1-3 години )

Post by Радост » 20 Feb 2016, 14:51

Радост wrote:
16 месеци и 5 дена: 14.100 (pipi)
20 месеци и 22 дена: 15.500 и 89 сантима. (love5)

2 години и еден месеци: 16.100 и 95 сантима. (love5)

hrizantema
Домашен член
Домашен член
Мислења: 516
Придружен: 01 Nov 2013, 11:44
Му се допанале: 150 пати
Им се допаднал: 252 пати

Re: Напредување во висина и тежина ( 1-3 години )

Post by hrizantema » 25 Feb 2016, 10:58

Машала за вас сите,мојата на 14 месеци е 9.500 кг и 78 см,мислев да не е малку ама докторката ми рече дека е супер,височка е слабичка ама со меше,супер си јаде а и троше богами како е темпераментна и не и се секирам ич,здраво дете си е што е најважно :grin:

Lejla7
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 4049
Придружен: 24 Oct 2011, 14:34
Му се допанале: 1286 пати
Им се допаднал: 1103 пати

Re: Напредување во висина и тежина ( 1-3 години )

Post by Lejla7 » 13 Apr 2016, 09:39

Мојот син на 12 месеци и една недела беше 9500 г. Кога ја прочитав Хризантенма, се успокоив. Не изгледа вака слаб, висок е и цврст. Ама мама сака буцко (smile)

kit-kat
Модератор
Модератор
Мислења: 3256
Придружен: 08 Jul 2012, 13:13
Му се допанале: 1251 пати
Им се допаднал: 1731 пати

Re: Напредување во висина и тежина ( 1-3 години )

Post by kit-kat » 13 Apr 2016, 10:02

Лејла (smile) и јас сакав буцко. Но сега сме на режим (laugh1) не е дебел но од страв да не биде откажавме благо и бел леб.
Инаку супер сте сите. Секое дете различна приказна. Само живи и здрави. (grupna-gushka)

SMESKO
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1422
Придружен: 12 Sep 2013, 12:28
Му се допанале: 1559 пати
Им се допаднал: 912 пати

Re: Напредување во висина и тежина ( 1-3 години )

Post by SMESKO » 11 Jul 2016, 22:20

Д на 1 год и 6 мес беше 85 см со 15.500 кг (piggy)

Lejla7
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 4049
Придружен: 24 Oct 2011, 14:34
Му се допанале: 1286 пати
Им се допаднал: 1103 пати

Re: Напредување во висина и тежина

Post by Lejla7 » 20 Oct 2016, 14:35

Еве не и нaс. Бевме нa вaкцинa пред неделa денa, пa oттaму и нoвите пoдaтoци.
Нa 19 месеци - тежинa 12 кг, висинa 87 см (smile)

Одговори

Return to “Тодлери”