Големи сипаници - varicela

Moderator: Модератори

Одговори
mamamama
Нов член
Нов член
Мислења: 54
Придружен: 25 Mar 2013, 21:17
Му се допанале: 24 пати
Им се допаднал: 10 пати

Големи сипаници - varicela

Post by mamamama » 26 Nov 2015, 22:32

ve molam za sovet mojata kerka ima 2g i 5m ima sipanici eve 3 dena se e vo red bez temperatura se mackame so tecna pudra ama sega sakam da prasam koga ke mozi da ja kapam maticnata rece mozi ama mi e strav a mn e bela od pudrata i ne znam sto da pravam

kit-kat
Модератор
Модератор
Мислења: 3256
Придружен: 08 Jul 2012, 13:13
Му се допанале: 1251 пати
Им се допаднал: 1731 пати

Re: големи сипаници varicela

Post by kit-kat » 27 Nov 2015, 00:07

Мама мама зошто да ти е страв ако ти дозволила докторката.
Не се страшни сипаниците ако е се во ред.
Мислам слободно да ја избањаш.
 ! Message from: кит-кат
пишуваме кирилица
И уште еднаш ќе замолам за почитување на правилата.

Радост
Модератор
Модератор
Мислења: 2203
Придружен: 23 May 2013, 07:48
Location: Скопје
Му се допанале: 1320 пати
Им се допаднал: 1927 пати

Re: големи сипаници varicela

Post by Радост » 27 Nov 2015, 00:12

Ја преместив темата во соодветниот подфорум, за да може во иднина и други мајки да ја најдат.

И јас како Кит-Кет истото би ти го кажала, иако немам искуство, следи ги инструкциите на докторите, сигурно знаат добро во такви ситуации. Плус бањањето секогаш помага затоа што ќе и се освежи телото.

ripcence
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1127
Придружен: 03 Aug 2013, 02:50
Location: Скопје
Му се допанале: 1340 пати
Им се допаднал: 892 пати

Re: Големи сипаници - varicela

Post by ripcence » 27 Nov 2015, 02:29

И двете деца ја прележаа еден по друг, можеш да бањаш но без шампони и купки само со вода колку да и олесни и да се разлади малку.
Моите за среќа немаа многу па ги мачкав со течната пудра со стапче за уши, па не беа многу бели (smile)
Внимавај на главата, највеќе има таму (бар кај моите), ако ја мокриш, нежно да не и откорнеш некое.

Одговори

Return to “Тодлери”