Нaстинкa кaј тoдлери

Moderator: Модератори

ivvi<3
Редовен член
Редовен член
Мислења: 277
Придружен: 11 Mar 2015, 17:40
Му се допанале: 42 пати
Им се допаднал: 134 пати

Re: Нaстинкa кaј тoдлери

Post by ivvi<3 » 16 Dec 2016, 21:30

Да, со детски инхалатор поточно.

Lejla7
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 4049
Придружен: 24 Oct 2011, 14:34
Му се допанале: 1286 пати
Им се допаднал: 1103 пати

Re: Нaстинкa кaј тoдлери

Post by Lejla7 » 17 Dec 2016, 09:15

Леле, едвaј гo убедив зa спрејoт, не дaвa ни сo aспирaтoр дa му гo вaдaм секретoт oвие денoви, кaмoли пaк дa гo седнaм пред инхaлaтoр. А верувaм декa пoмaгa. Јaс при нaстинкa пo стaрски инхaлирaм сo тенџере (laugh1)

ivvi<3
Редовен член
Редовен член
Мислења: 277
Придружен: 11 Mar 2015, 17:40
Му се допанале: 42 пати
Им се допаднал: 134 пати

Re: Нaстинкa кaј тoдлери

Post by ivvi<3 » 17 Dec 2016, 09:45

Хахаха, јасно ми е, ние буквално се тепаме за било која од тие работи (smile) Ама да ти кажам па ми се смачи, особено годинава кога направи опструкција, двапати дневно без око да ми трепне ја држев со сета сила. И на крај се навикна, плачеше, ама подолго издржуваше на инхалаторот. Инаку и јас по старски за мене ја правам топлата инхалација, ама ми кажаа дека ладната е подобра, со инхалатор или со ладна вода од туш во купатило (brows)

Maceto
Домашен член
Домашен член
Мислења: 668
Придружен: 28 Oct 2014, 14:39
Му се допанале: 574 пати
Им се допаднал: 396 пати

Re: Нaстинкa кaј тoдлери

Post by Maceto » 19 Dec 2016, 12:36

Нас девојки инхалаторот ме спасува за се, откако го купивме се преродив. Ете од септември си оди во градинка, Фала му на Бога супер е, гајле нема 3 месеци врзано оди, ама секоја вечер пред бањање инхалации само со физиолошки и потоа бањање со топла вода и сол, и се држиме некако, со оглед што оди во градинка и носето знае да се растече и си поткашлува, но тоа не е ништо. На почеток кога почнавме од 10+ вриштеше, пиштеше но ја држев некако со цртани, а сега се навикна оти е континуитет и само ќе и речам ајде мама дојди диши диши и седнува на хранилката, пуштам цртани и си правиме без проблем. Инаку Лејла и кај мене не дава да и шприцнам и чистам носот, а со мм се уиграни на него дава ама од далеку да и шприцне и со рацете и еукалиптусот и чисти носето и се излага, со аспиратор не чистам.

Lejla7
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 4049
Придружен: 24 Oct 2011, 14:34
Му се допанале: 1286 пати
Им се допаднал: 1103 пати

Re: Нaстинкa кaј тoдлери

Post by Lejla7 » 19 Dec 2016, 14:29

Сегa кoгa ми ги изнaфaливте тие детски инхaлaтoри, пишете ми и пoвеќе детaли зa упoтребa, ценa и кaде мoже дa се нaбaвaт. Oд кoлку месеци мoже дa се пoчне сo упoтребa?

Фaлa мнoгу (a2)

ПС Дa не зaбoрaвaм дa пишaм декa мoјoт дечкo е мнoгу пoдoбaр, кaпките Ц витaмин и Септaнaзaл, a и Дaлерoнoт зaвршијa рaбoтa. Вaкa леснo сите дечињa дa се oпoрaвувaaт. (bu)

ivvi<3
Редовен член
Редовен член
Мислења: 277
Придружен: 11 Mar 2015, 17:40
Му се допанале: 42 пати
Им се допаднал: 134 пати

Re: Нaстинкa кaј тoдлери

Post by ivvi<3 » 19 Dec 2016, 19:06

Лејла, ние го купивме од еурофарм пред повеќе од една година. Детски е, во форма на куче, и запамти дека треба само едно лице да го користи (знам дека многу си го позајмуваат едни на други, што е крајно нехигиенски, а и во самото упатство е напишано дека само еден смее да го користи). Може да го користи, ќерка ми го има пред да наполни годинка.

Maceto
Домашен член
Домашен член
Мислења: 668
Придружен: 28 Oct 2014, 14:39
Му се допанале: 574 пати
Им се допаднал: 396 пати

Re: Нaстинкa кaј тoдлери

Post by Maceto » 21 Dec 2016, 14:32

Лејла јас го имам тој од Зегин,Emed610, 1990 ден е, има маска за деца и за возрасни, лесно се ракува со него, брзо инхалира и лесен е за миење. Само таа си го користи и никој не ми барал до сега да го позајмам. Инаку мислам дека тој е најпродаван моментално. Во аптека се убаво ќе ти објаснат како се користи и да си земеш, за сите пари вреди,а мислам дека има премногу фајда од него (big-hug)

Одговори

Return to “Тодлери”