Одвикнување од пелени

Moderator: Модератори

SMESKO
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1420
Придружен: 12 Sep 2013, 12:28
Му се допанале: 1559 пати
Им се допаднал: 912 пати

Re: Одвикнување од пелени

Post by SMESKO » 13 Jun 2017, 11:18

И ние сме на добар пат,2 ноќи како спие без пелена а не се помочкала,а за мочкање си мочка во нокшир се случува често да се помоча без да каже,а в4ера ми се искакала на спалната (rolll) несака да кака на нокшир незнам зошто,в4ера ја осетив дека сака да се кака па со трчање го зедов нокширот па седна и стана и ми вели неможам,нема,па кога се разбудила си се искакала на спалната.

Се надевам дека ќе бидиме успешни за кратко,инаку во никој случај несака повеќе пелена (cl)

sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2260
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 958 пати
Им се допаднал: 1200 пати

Re: Одвикнување од пелени

Post by sweety » 06 Jul 2017, 12:22

Да се пофалам во темата веќе една недела сме без пелена преку ден само навечер ставаме.На почетокот мочкаше кај ќе стигне тоа првите два три дена сњга веќе не само во нокшир искрено ептен сум dance што на 19 месеци не носи пелена.

SMESKO
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1420
Придружен: 12 Sep 2013, 12:28
Му се допанале: 1559 пати
Им се допаднал: 912 пати

Re: Одвикнување од пелени

Post by SMESKO » 08 Jul 2017, 09:28

Успешна акција dance ги оставивме пелените веќе 1 месец (joy) (joy) (joy) беше многу мачно првите 10 дена а сега си е супер.

Peperutka
Модератор
Модератор
Мислења: 2600
Придружен: 18 Oct 2010, 20:28
Му се допанале: 940 пати
Им се допаднал: 617 пати

Re: Одвикнување од пелени

Post by Peperutka » 11 Jul 2017, 10:34

К. успешно се одвикна од пелени, веќе два месеци (joy) Многу ни е мерак поради тоа, а сега Д. го ставам во фаза на одвикнување.Веќе два дена е по гаќички и кажува, освен кога сме во двор, трча,се заигрува и заборава.Само за спиење му ставам на Д. памперс
И за двајцата, за какање, си какат на адаптер на шолја.Нокширот од почеток почнаа да го користат ама се одвикнаа, не сакаат нокшир.
Во шолја е подобро а и они си сакаат на шолја.

Одговори

Return to “Тодлери”