Каивче за проодување

Moderator: Модератори

melanija
Нов член
Нов член
Мислења: 77
Придружен: 16 Dec 2013, 20:33
Му се допанале: 28 пати
Им се допаднал: 30 пати

Re: Каивче за проодување

Post by melanija » 12 Feb 2014, 00:36

женски да се вратиме на темата за каивчето.. решив да купам за второто детенце ама мм не сака да слушни ми вели како кучеке ја шетаме за срамота.. (да не се навредат мамите кои штоимаат каивче и го користат)ама сега некако и јас се предомислувам греотка ми е (unsure)

Sashka
Администратор
Администратор
Мислења: 867
Придружен: 01 Oct 2009, 22:08
Му се допанале: 1150 пати
Им се допаднал: 549 пати

Re: Каивче за проодување

Post by Sashka » 13 Feb 2014, 17:58

melanija wrote:женски да се вратиме на темата за каивчето.. решив да купам за второто детенце ама мм не сака да слушни ми вели како кучеке ја шетаме за срамота.. (да не се навредат мамите кои штоимаат каивче и го користат)ама сега некако и јас се предомислувам греотка ми е (unsure)
Искрено, и мене ми делуваат малку безвеза ... а можеби е практично ... којзнае...

maried
Домашен член
Домашен член
Мислења: 823
Придружен: 12 May 2012, 01:22
Му се допанале: 192 пати
Им се допаднал: 422 пати

Re: Каивче за проодување

Post by maried » 01 Aug 2014, 18:22

На оваа тема сум баш воздржана :-/ Кога ја шетам Л, имам видено неколку деца со каивче, и искрено практична работа е :-) Мажот ми и купил на Л, ама рано ни е на нас за каивче :-D

Одговори

Return to “Тодлери”