Направи сама фризура за секоја пригода

Moderator: Модератори

Petra
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2039
Придружен: 17 Nov 2009, 20:50
Location: God's Kingdom
Му се допанале: 1044 пати
Им се допаднал: 729 пати

Re: Направи сама фризура за секоја пригода

Post by Petra » 11 Dec 2012, 22:19

Кратка коса-Вечерна фризура

YrNtp7Z-hSU

Petra
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2039
Придружен: 17 Nov 2009, 20:50
Location: God's Kingdom
Му се допанале: 1044 пати
Им се допаднал: 729 пати

Re: Направи сама фризура за секоја пригода

Post by Petra » 11 Dec 2012, 22:23

Кратка коса- официјален изглед

XGd3K1MtmDM

Petra
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2039
Придружен: 17 Nov 2009, 20:50
Location: God's Kingdom
Му се допанале: 1044 пати
Им се допаднал: 729 пати

Re: Направи сама фризура за секоја пригода

Post by Petra » 13 Dec 2012, 12:41

Откриени тајни како до кадрава коса на лесен и едноставен начин. (joy)
BLeSKaPaUOA

Оваа фризура ќе ја направам вечерва, па утре ќе дадам извештај дали е успешна. (laugh1)

Petra
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2039
Придружен: 17 Nov 2009, 20:50
Location: God's Kingdom
Му се допанале: 1044 пати
Им се допаднал: 729 пати

Re: Направи сама фризура за секоја пригода

Post by Petra » 10 Apr 2013, 00:04


Filigran
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1827
Придружен: 22 Jul 2012, 15:43
Му се допанале: 898 пати
Им се допаднал: 739 пати

Re: Направи сама фризура за секоја пригода

Post by Filigran » 12 May 2014, 21:10

Petra wrote:Откриени тајни како до кадрава коса на лесен и едноставен начин. (joy)
BLeSKaPaUOA

Оваа фризура ќе ја направам вечерва, па утре ќе дадам извештај дали е успешна. (laugh1)
Петра, се немаш пофалено како ти испаднала фризуркава. Мене ми изгледаше ептен комплицирана, некако стегачот не ми стоеше . Некни пробав, не мрдна цела вечер, ама резултатот не беше којзнае што. Ама јас одбрав да ја направам кога косата ми беше доста мрсна и прамените не ги виткав баш како што треба. Нареден пат мислам ќе биде подобра. Ако ја испроба техникава пиши, или некоја друга девојка.
(pipi)

ripcence
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1127
Придружен: 03 Aug 2013, 02:50
Location: Скопје
Му се допанале: 1340 пати
Им се допаднал: 892 пати

Re: Направи сама фризура за секоја пригода

Post by ripcence » 13 May 2014, 20:28

Филигран оваа фризура јас ја правам најчесто, си се свиѓам ептен со неа обично навечер и ја оставам така до сабајле па имам супер виткана коса утредента. (smile) Само со потенок стегач за околу коса и се разбира украсен. (ќе ставам слика во албумот со такво фризурче)
А ова ми е ептен интересно ќе го испробам на Мила.

http://s3.postimg.org/53o51vdk3/1015327 ... 6383_n.jpg

Filigran
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1827
Придружен: 22 Jul 2012, 15:43
Му се допанале: 898 пати
Им се допаднал: 739 пати

Re: Направи сама фризура за секоја пригода

Post by Filigran » 14 May 2014, 21:04

Рипченце, сношти пак пробав со таа фризурата со стегачот.
Убаво се навитка, а и најбитно многу е удобна за спиење.
Само што мене ефинитивно не ми стои виткана коса, а упорно сакам ....... (rolll)

Ninushka
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1095
Придружен: 17 Sep 2013, 17:00
Му се допанале: 988 пати
Им се допаднал: 697 пати

Re: Направи сама фризура за секоја пригода

Post by Ninushka » 14 May 2014, 21:31

Значи нема шанси да не ти стои на ликот, те видов на слики (pipi) сигурно е до чешлањето (патецот) или недоволен пуш ап на самиот корен на косата. Провери тоа....

Petra
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2039
Придружен: 17 Nov 2009, 20:50
Location: God's Kingdom
Му се допанале: 1044 пати
Им се допаднал: 729 пати

Re: Направи сама фризура за секоја пригода

Post by Petra » 01 Jun 2014, 15:37

Filigran wrote:
Petra wrote:Откриени тајни како до кадрава коса на лесен и едноставен начин. (joy)
BLeSKaPaUOA

Оваа фризура ќе ја направам вечерва, па утре ќе дадам извештај дали е успешна. (laugh1)
Петра, се немаш пофалено како ти испаднала фризуркава. Мене ми изгледаше ептен комплицирана, некако стегачот не ми стоеше . Некни пробав, не мрдна цела вечер, ама резултатот не беше којзнае што. Ама јас одбрав да ја направам кога косата ми беше доста мрсна и прамените не ги виткав баш како што треба. Нареден пат мислам ќе биде подобра. Ако ја испроба техникава пиши, или некоја друга девојка.
(pipi)
Филигран малку подоцна со одговорот. :ymblushing: Одтогаш ја немам повторно направено. Мислам дека не испадна лошо. Може ке ја направам неделава, па ќе кажам како ми испаднала. (smile) Инаку ептен лесно се прави, не одзема многу време и не ми сметаше за спиење. (thumbup)

Одговори

Return to “Нега и убавина”