Легофер сируп кај бебе

Здравје кај бебиња. Грчеви, настинки итн. Наши искуства и совети за здравје кај бебиња.

Moderator: Модератори

Одговори
Srcence
Нов член
Нов член
Мислења: 68
Придружен: 30 Jun 2012, 09:09
Му се допанале: 46 пати
Им се допаднал: 54 пати

Легофер сируп кај бебе

Post by Srcence » 19 Jan 2015, 22:40

Ве молам за совет моето бебенце има 5 полни месеци и хемоглобинот му е 108 ни дадоа да пиеме сируп Легофер мегутоа бебушко не сака во никој случај да го пие мака мачевме 2 дена и сега пред да заспие му го дадов помешан со кашичка од слива пред да го испие сирупчето 15 до 20 мин докторката ни кажа да пиеме по 3-4 капки витамин Ц и истите ги пие без проблем меѓутоа сирупот воопшто не го сака. Незнам дали постапувам правилно. Мамички ве молам за искуство како имате постапувано вие во ваков случај дали е во ред да го пие сирупчето со кашичка

Одговори

Return to “Здравје кај бебиња”