Кефир

Исхрана, здрава храна, лекување со храна, додатоци во исхраната итн.

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Придржувајте се до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани или едитирани. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, започнете нова.
olivasko
Нов член
Нов член
Мислења: 10
Придружен: 13 Nov 2009, 00:53
Му се допанале: 1 time
Им се допаднал: 1 time

Re: Кефир

Post by olivasko » 26 Jan 2015, 17:46

Od Bitola sum

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: Кефир

Post by Debora » 26 Jan 2015, 18:14

Велешанки имаме кефир, не знам дали има некоја форумџика што ти е поблиску. Ако не се најде некој од таму, да се снајдеме некако од Велес да пратиме. (smile)

olivasko
Нов член
Нов член
Мислења: 10
Придружен: 13 Nov 2009, 00:53
Му се допанале: 1 time
Им се допаднал: 1 time

Re: Кефир

Post by olivasko » 26 Jan 2015, 18:18

Epa ako ima nekoja od veles moze so voz da mi prati neka kazat samo koga ke mozat imam prijatel sto raboti na zaleznicka, toa ne e problem

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: Кефир

Post by Debora » 26 Jan 2015, 18:24

Ти пратив маил Оливаско, ќе го испратиме некако кефирот. (smile)

Mina90
Нов член
Нов член
Мислења: 1
Придружен: 31 Jul 2020, 18:14

Re: Кефир

Post by Mina90 » 31 Jul 2020, 18:30

Zdravo, bremena sum vo 4ti mesec i sakam da si zemam gaba i da pravam domashen kjefir, edna peijatelka ima pa ke mi dade. Me interesira kolkav treba da e maksimalniot dneven vnes na kefir za bremena zena ???

Одговори

Return to “Здрава храна и додатоци во исхраната”