Разрането газе на новороденче

Здравје кај бебиња. Грчеви, настинки итн. Наши искуства и совети за здравје кај бебиња.

Moderator: Модератори

Peperutka
Модератор
Модератор
Мислења: 2603
Придружен: 18 Oct 2010, 20:28
Му се допанале: 941 пати
Им се допаднал: 618 пати

Re: Разрането газе на новороденче

Post by Peperutka » 14 Apr 2015, 11:13

Аненце да пробаш со крем Афлодерм,го има во Зегин,околу 175 денари е.
Д. кога беше новороденче имаше црвенило на предниот дел,не на газето и како алергија,сега пред неколку дена на лицето имаше лишаи,го мачкав со кремот два пати во денот и му помина.Многу ефикасен крем е ,пробај го (smile)

maried
Домашен член
Домашен член
Мислења: 823
Придружен: 12 May 2012, 01:22
Му се допанале: 192 пати
Им се допаднал: 422 пати

Re: Разрането газе на новороденче

Post by maried » 14 Apr 2015, 14:41

Anence, слободно повтори ја.
Ако сте само на доење не јади цитрусни овошја, краставица и јаткасти некое време. Јас користам Дајперс и сум презадоволна.
Пеперутка, кортико е Афлодерм и несмее на своја рака, затоа што е премногу штетен.

Anence66
Член
Член
Мислења: 126
Придружен: 27 Aug 2014, 11:15
Му се допанале: 34 пати
Им се допаднал: 66 пати

Re: Разрането газе на новороденче

Post by Anence66 » 15 Apr 2015, 16:08

Maried,ај пиши ми како соодветно да го направам хипермаганот? Минатиот пат го утнав.Газето почнува пак да биде добро се губи полека црвенилото.Купив памперс па ќе видиме за неколку дена како ќе биде.

Anence66
Член
Член
Мислења: 126
Придружен: 27 Aug 2014, 11:15
Му се допанале: 34 пати
Им се допаднал: 66 пати

Re: Разрането газе на новороденче

Post by Anence66 » 16 Apr 2015, 11:52

Може некој да ми каже како да го направам хипермаганот соодветен пошто предходниот пат го утнав? Позз

Одговори

Return to “Здравје кај бебиња”