Како го запознавте сопругот?

Moderator: Модератори

Alexa
Член
Член
Мислења: 152
Придружен: 17 Oct 2010, 13:06

Re: Како го запознавте сопругот?

Post by Alexa » 08 Nov 2010, 19:09

Верувале или не, на Skype (bo)
Јас му пишував на неговиот брат (ми беше другар, но не близок), а всушност сум муабетела со мм. Не го познавав пред тоа. И се супер излезе (cl)

mosa
Нов член
Нов член
Мислења: 60
Придружен: 03 Feb 2011, 22:53
Им се допаднал: 1 time

Re: Како го запознавте сопругот?

Post by mosa » 16 Feb 2011, 16:21

Oooooooooo se zapoznavme preku edna zednicka drugarka.Vsusnost se bese neiusplanirano i tolku spontano,no od sudbinata ne se bega.Ubavo kako na film.Duri nemase ni mestenki.Jas si bev izlezena so nasata zaednicka drugarka se cekavme vo centarot na Skopje,koga pomina i toj .Si bese izlezen so negov drugar.Se pozdravi so drugarka mi i taka se zapoznavme.Sldenot den mi se javi drugarka mi da me prasa dali sakam da izlezam so negi.I veruvale ili ne polse samo edna nedela bevme decko i devojka .Si imavme prekrasna vrska.I sme zaedno vkupno 7 prekrasni godini.Se e super.

Marija
Нов член
Нов член
Мислења: 40
Придружен: 24 Oct 2010, 10:00

Re: Како го запознавте сопругот?

Post by Marija » 16 Feb 2011, 21:16

Nas ne zapozna zaednicki drugar koj mi se pustase mene, i jas so drugraka on so drugar i drugarot negov po 3 dena mi stana decko a po 8 godini soprug (laugh1)

Marina
Домашен член
Домашен член
Мислења: 643
Придружен: 22 Mar 2011, 15:00
Location: Giessen,Germany
Му се допанале: 2 пати
Им се допаднал: 20 пати

Re: Како го запознавте сопругот?

Post by Marina » 30 Mar 2011, 18:30

i nie se zapoznavme na skype;)togas bev 5 meseci vo germanija kako au-pair i eden vikend familijata bea na pat i nemav drustvo,nemav so koj da si pravam muabet,si vikam aj ke si baram nekoj od frankfurt na skype..i vnesov kaj search christian from frankfurt (christian mi e omileno masko ime) i se pojavija okolu 5000 rezultati.. i pisav na eden od niv,mu kazav deka si baram nekoj za muabet da si vezbam germanski,on bese mn fin ,pa posle nekolku dena se vidovme vo zivo i mesec dena posle toa stanavme par ;D

Lady D
Домашен член
Домашен член
Мислења: 854
Придружен: 01 Oct 2010, 17:24
Му се допанале: 7 пати
Им се допаднал: 17 пати

Re: Како го запознавте сопругот?

Post by Lady D » 30 Mar 2011, 19:08

Ха (laugh1) Баш интересно (thumbup)

Milly
Редовен член
Редовен член
Мислења: 302
Придружен: 10 Feb 2011, 20:21
Му се допанале: 4 пати
Им се допаднал: 15 пати

Re: Како го запознавте сопругот?

Post by Milly » 31 Mar 2011, 08:54

Хах..и нашата приказна е интересна :)
Ние се запознавме на свадба на моја прва братучетка и негов прв братучед, бевме девер и деверуша.
Ама тогаш бев 8мо одд, а тој 2ра средно (love5)
Дури после неколку години пак се сретнавме и почнавме да се гледаме... dance

detelina
Член
Член
Мислења: 239
Придружен: 03 Dec 2010, 02:09
Му се допанале: 2 пати
Им се допаднал: 11 пати

Re: Како го запознавте сопругот?

Post by detelina » 31 Mar 2011, 12:17

hahahha.....nie bevme drugari 2god.si gi raskazuvavme ljubovnite problemi eden na drug i neocekuvano se rodi ljubov pocnavme vrska koja traese 6god i prerasna vo brak vo koj sme 10god.kako i sekoj brak sme imale turbulencii no se pominuva ednostavno sme kako lonce i kapace....hahahaaha....

Bela
Домашен член
Домашен член
Мислења: 612
Придружен: 22 Sep 2011, 20:26
Му се допанале: 18 пати
Им се допаднал: 33 пати

Re: Како го запознавте сопругот?

Post by Bela » 24 Sep 2011, 21:00

Se zapoznavme na edna zurka, i kako sto vikaat koga ti e takva sudbinata se ke slucuva ponataka kako da moralo taka da bide. Kako go kazav ova (rolll) . Potoa kade da odev i mm bese tamu-sudbina. (dve)

ivana28
Член
Член
Мислења: 200
Придружен: 30 Nov 2011, 15:46
Им се допаднал: 1 time

Re: Како го запознавте сопругот?

Post by ivana28 » 19 Dec 2011, 08:57

Нас не запозна една другарка во парк,па се дружевме една година и на крај си бидна (smile) си бевме во врска 6 години и на крај свадбичка (smile)

Tinkerbell
Нов член
Нов член
Мислења: 53
Придружен: 09 Nov 2011, 10:38
Location: Opatija, Rijeka, Hrvatska
Им се допаднал: 1 time

Re: Како го запознавте сопругот?

Post by Tinkerbell » 19 Dec 2011, 09:24

I moeto zapoznavanje e skype prikazna samo ne bese nisto slucajno nego drugar zaednicki ne povrza... Pred godina dena dojdov na odmor tuka se zapoznavme i vo zivo pocnavme vrska koja ne bese nimalku lesna koga sakas nekoj a nemoze da e so tebe sekoj den i gledanja Skopje, Zagreb, Beograd, Minhen, Opatija, Ohrid... BANKROTIRANJE i svadba na kraj ne se iskacase na kraj vise (smile)

Одговори

Return to “Брак”