ВИТИЛИГО

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Придржувајте се до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани или едитирани. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, започнете нова.
Одговори
Mari G
Нов член
Нов член
Мислења: 98
Придружен: 20 Apr 2016, 16:05
Му се допанале: 97 пати
Им се допаднал: 79 пати

ВИТИЛИГО

Post by Mari G » 21 Jul 2017, 12:06

Пребарав по форумот, може не видов ама ми се чини нема ваква тема...
Витилиго имам од околу 18 г. за првпат ми се јави на стапалата, и на други позаскриени места и на брадата точно под долната усна. Ставав еден гел VITIX мислам дека се викаше, не помтам баш, пред 11 г. беше тоа. требаше да се става 6 м. јас не го користев толку, не потрошив ни еден цел гел, најмногу внимание посветив на делот под уснатаи тоа исчезна, Незнам дали од само себе, или од гелот.Сега после 11 г ми се прошири на лактиците, на дланките и др делови.
Дали некоја од вас има искуство околу тоа,или некој ваш познаник ? Може да споделете

tina
Член
Член
Мислења: 110
Придружен: 07 Feb 2011, 17:53
Му се допанале: 32 пати
Им се допаднал: 12 пати

Re: ВИТИЛИГО

Post by tina » 28 Jul 2017, 09:01

Zdravo Mari jas nemam iskustvo so vitiligo megjutoa rabotam so organski proizvodi i kremi i ima korisnici kade nasite proizvodi im pomognale
Ako si zainteresirana pobaraj me ova e mojot broj
078 252 477

Mari G
Нов член
Нов член
Мислења: 98
Придружен: 20 Apr 2016, 16:05
Му се допанале: 97 пати
Им се допаднал: 79 пати

Re: ВИТИЛИГО

Post by Mari G » 31 Jul 2017, 17:56

Здраво Тина
Пред некој ден ја земав кремата невитил.

Одговори

Return to “Здравје - општо”