Декемвриски трудници

Заедничко дочекување на забременување, за сите оние во очекување на позитивен тест за бременост

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Придржувајте се до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани или едитирани. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, започнете нова.
Peperutka
Модератор
Модератор
Мислења: 2601
Придружен: 18 Oct 2010, 20:28
Му се допанале: 940 пати
Им се допаднал: 617 пати

Декемвриски трудници

Post by Peperutka » 04 Dec 2017, 00:33

Како ми тргна отворањето на темиве за дочекување (whistle)
Последниот месец од оваа година кој важи за највесел, да го завршиме со многу bfp .
Нека bfp се редат како лампиони на Новогодишна елка (grupna-gushka) (joy) dance

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11040
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5833 пати
Им се допаднал: 3569 пати

Re: Декемвриски трудници

Post by Debora » 05 Dec 2017, 07:41

Со среќа на сите. Нека биде радосен месецов. (grupna-gushka)

soncence23
Нов член
Нов член
Мислења: 15
Придружен: 09 Oct 2017, 19:45
Му се допанале: 1 time
Им се допаднал: 4 пати

Re: Декемвриски трудници

Post by soncence23 » 05 Dec 2017, 21:34

Sve sum vnimavala ovoj pat, veke tret mesec probuvame i test za ovulacija kupiv, me faka panika i nervoza veke, mi ostanuva da cekam 15dekemvri, i dedomraz site da ne izraduva so bfp

Sandrushka13
Нов член
Нов член
Мислења: 9
Придружен: 18 Oct 2017, 14:56
Му се допанале: 3 пати
Им се допаднал: 8 пати

Re: Декемвриски трудници

Post by Sandrushka13 » 06 Dec 2017, 13:04

Девојки јас пред да останам (t3) пиев витамин Е и фолна кој што ми го препорача мојот матичен гинеколог па еве ви од мене еден совет кој што ми помогнал . Ајде да имаме многу многу трудници :) (grupna-gushka) (big-hug) bfp (t3)

soncence23
Нов член
Нов член
Мислења: 15
Придружен: 09 Oct 2017, 19:45
Му се допанале: 1 time
Им се допаднал: 4 пати

Re: Декемвриски трудници

Post by soncence23 » 06 Dec 2017, 17:12

Фала на совет сандрушка пијам и фолна киселина и ептен внимавам на здрава исхрана. (grupna-gushka)

soncence23
Нов член
Нов член
Мислења: 15
Придружен: 09 Oct 2017, 19:45
Му се допанале: 1 time
Им се допаднал: 4 пати

Re: Декемвриски трудници

Post by soncence23 » 14 Dec 2017, 15:43

(comp) страсно исплашена и разочарана нема bfp и овој месец, ми се плаче (stomp)

Iva#
Нов член
Нов член
Мислења: 2
Придружен: 20 Nov 2017, 21:37
Им се допаднал: 1 time

Re: Декемвриски трудници

Post by Iva# » 14 Dec 2017, 19:06

И јас да се пријајавам како сеуште надежна, само уште два дена, ајде женички нека бласнат дупли црвени bfp како сијалички на елката , се слушаме за два дена

Peperutka
Модератор
Модератор
Мислења: 2601
Придружен: 18 Oct 2010, 20:28
Му се допанале: 940 пати
Им се допаднал: 617 пати

Re: Декемвриски трудници

Post by Peperutka » 15 Dec 2017, 01:09

Ајде Ива навиваме да го добиеш најубавиот Новогодишен подарок (piggy)

viki19
Нов член
Нов член
Мислења: 8
Придружен: 25 Dec 2017, 23:41
Му се допанале: 2 пати
Им се допаднал: 2 пати

Re: Декемвриски трудници

Post by viki19 » 25 Dec 2017, 23:50

Здраво мамички и женички во рана бременост...
Еве сум во 8ма недела и 4 дена бременост но од денес ми се појави капка кафеав исцедок...Во голема паника сум а немам никаква болка 😣😣
Ве молам да споделите искуство а секако ке посетам и гинеколог...

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11040
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5833 пати
Им се допаднал: 3569 пати

Re: Декемвриски трудници

Post by Debora » 26 Dec 2017, 10:33

Вики оди на преглед за да се осигураш дека се е во ред и не паничи колку што можеш.капка кафена крв најчесто не е ништо страшно. Како си денес? (big-hug)

Заклучена

Return to “Во очекување на бременост”