Дали сум бремена

Забременување, плодни денови, овулација, тест на бременост, искуства и совети за забременување

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Придржувајте се до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани или едитирани. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, започнете нова.
Одговори
Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11042
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5835 пати
Им се допаднал: 3571 пати

Re: Дали сум бремена

Post by Debora » 28 Sep 2017, 18:27

Мамита утре е денот? (brows) Бавно, ама поминаа деновите. (smile)

mamita2413
Нов член
Нов член
Мислења: 20
Придружен: 15 Sep 2017, 09:31
Им се допаднал: 14 пати

Re: Дали сум бремена

Post by mamita2413 » 29 Sep 2017, 13:18

Debora wrote:
28 Sep 2017, 18:27
Мамита утре е денот? (brows) Бавно, ама поминаа деновите. (smile)
Да денес е денот. Ми се случувало да добијам ден два порано, но еве и дојде денот а сеуште нема ништо. Градите ме болат веќе неколку дена, а имам повремени и мали болки исто како за добивање, и кичмата ме боли. Не знам, ќе чекам и денес.

mamita2413
Нов член
Нов член
Мислења: 20
Придружен: 15 Sep 2017, 09:31
Им се допаднал: 14 пати

Re: Дали сум бремена

Post by mamita2413 » 30 Sep 2017, 08:41

Ништо девојки. Ноќеска сум добила. (sad1)

Теа22
Нов член
Нов член
Мислења: 90
Придружен: 09 Feb 2017, 12:44
Му се допанале: 1 time
Им се допаднал: 47 пати

Re: Дали сум бремена

Post by Теа22 » 30 Sep 2017, 16:55

a da ne si vrsete stresovi okolu zabremenuvanje ...koga treba da bide ke bide tebe mozokt ako tie asociran na toa i se na toa misles potsvesno u samata psiha vlaga i se nerviras ako misles na toa nema da ostanes ako se opustis i ne gi gledas plodnite denovi ke bide ne se forsirajte trudni da ostanete jas ne se forsirav nego samo od sebe pa eve 7 mesec sum uzivajte si devojki

mamita2413
Нов член
Нов член
Мислења: 20
Придружен: 15 Sep 2017, 09:31
Им се допаднал: 14 пати

Re: Дали сум бремена

Post by mamita2413 » 02 Nov 2017, 08:44

Здраво девојки. Пак јас, но со најсреќната вест на светот. Бремена сууууууммммм (rad) (rad) bfp

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11042
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5835 пати
Им се допаднал: 3571 пати

Re: Дали сум бремена

Post by Debora » 02 Nov 2017, 12:50

Честитки! (part) Со лесно да си ја изношиш бременоста. (big-hug)

SMESKO
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1420
Придружен: 12 Sep 2013, 12:28
Му се допанале: 1559 пати
Им се допаднал: 912 пати

Re: Дали сум бремена

Post by SMESKO » 02 Nov 2017, 15:23

Мамита (con) со лесно (t3)

Mici1
Нов член
Нов член
Мислења: 2
Придружен: 15 Nov 2017, 02:27

Re: Дали сум бремена

Post by Mici1 » 06 Feb 2018, 23:22

Здраво девојки,
Имам редовен циклус на 28 дена, во изминативе неколку месеци на 29.
Бидејќи изминативе месеци ми доаѓа на 29 дена требаше да добијам денес, но вчера сабајле имав една бледо црвенкаста густа точка и мислев дека добив. Ме болеше и стомак. Не ме боли на секој циклус, немам болни ментруации, но вчера ме болеше и си викам додека да пробие.
Ставив влошка и цел ден дали имаше 2 капки, еве и денес исто, едвај 2-3 капки, а првите 2 дена баш ми е обилно откако ќе пробие.
Пред два месеци испитував хормони и се е ок. Матичнатами кажа дека само овулацијата може да ми биде за 2-3 дена подоцна ми беше покачен пролактинот 27,4. Следен месец проверив пак на трет ден од добиено и беше 7.4.
По завршување на претходна менс односи имав 3 дена откако според менструале календар ми е помината оволација, па според мое не би требало да е бременост и не очекувам да е. Но сега ова што ми се случува со "добиеново" ме става во мисла. Инаку имам грчеви, ама немам добиено :)
Се разбудив со мала главоболка ама мислев дека е дека спиев малку повеќе, и цел ден осеќам како покачена температура.
Никогаш до сега не се случило вакво нешто.
Ве молам за искуства

ivvi<3
Редовен член
Редовен член
Мислења: 277
Придружен: 11 Mar 2015, 17:40
Му се допанале: 42 пати
Им се допаднал: 134 пати

Re: Дали сум бремена

Post by ivvi<3 » 07 Feb 2018, 13:13

Тест за бременост ќе ги реши сите дилеми (smile)

aneance
Домашен член
Домашен член
Мислења: 602
Придружен: 08 Apr 2014, 23:21
Му се допанале: 55 пати
Им се допаднал: 205 пати

Re: Дали сум бремена

Post by aneance » 10 Feb 2018, 11:41

Овој месец и јас имав таква ситуација и за среќа добив се исплашив рано е за второ бебе
И јас имам редовен циклус на 27 дена, месецов добив на 27 ден утрото на тоалетна имав и мислев сум добила и си ставив влошка и цел ден ништо дури по 4 дена ми дојде
Почекај уште некој ден може ќе добиеш (smile)

Одговори

Return to “Забременување”