Настинка и кашлање во бременоста

Здравје и компликации во бременоста. Совети за здрава бременост, наши иксуства и како да се избегнат и надминат компликациите.

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Ве молиме да се придржувате до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани , едитирани или префрлени во друга тема. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, ве молиме започнете нова.
ei221090
Нов член
Нов член
Мислења: 2
Придружен: 23 Apr 2018, 10:38
Му се допанале: 1 time
Им се допаднал: 1 time

Re: Настинка и кашлање во бременоста

Post by ei221090 » 23 Apr 2018, 16:34

Паниката посилна е од мене, го чекавме година и половина и викам кај баш сеа настинав... Меѓутоа се консултирав и со лекар добра е состојбата (smile). Ви благодарам.

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11040
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5832 пати
Им се допаднал: 3569 пати

Re: Настинка и кашлање во бременоста

Post by Debora » 23 Apr 2018, 16:50

Мило ми е што и лекарот потврдил, сега паниката нека биде далеку - знам дека е силна. Уште еднаш, имај си убава и опуштена бременост. (a2)

smiley
Нов член
Нов член
Мислења: 14
Придружен: 10 Nov 2016, 14:44
Му се допанале: 2 пати
Им се допаднал: 2 пати

Re: Настинка и кашлање во бременоста

Post by smiley » 04 May 2018, 16:15

Koga ostanav bremena vo5ta ili 6ta nedela se razbolev, prvo pocna so silna kaslica sto ne se smiruvase so nisto.I pokacena temperatura.Bronhopnevmonia, Se spusti na plukja, piev doma 13 dena antibiotici almacin pa koga vidovme deka ne deluva pancef, potoa dve nedeli lezev na infektivno tamu mi davaa sumamed I red drugi antibiotici. Prvata nedela bev podobra taman koga trebase da me pustat fativ grip od zenata sto lezese vo ista soba so mene izatoa me zadrzaa uste edna nedela I togas mi bese mnogu potesko kacuvav do 40 temperatura I na sekoi 4 casa denje nokje mi davaa paracetamol. Se vkupno tocno cel mesecbev so temperatura a vkupno 35 dena primav antibiotici. I fala mu na eden Gospod detenceto go rodiv zivo I zdravo. A za prirodni lekovi ic da ne zboram nema nesto sto ne probav se bese dzabe. Vo 7mi mesec denta koga polagav za vozacka premrznav I pak me povtori ama samo bronhit I ne piev togas antibiotici taka mi pomina so caevi. Eve sega pak ostanav bremena I pak pocnav da kaslam. Denes ke pocnam caj od bel slez I sirup herbion da pijam pa se nadevam samo so toa ke pominam.

Одговори

Return to “Здравје и компликации во бременоста”