Дали сум бремена

Забременување, плодни денови, овулација, тест на бременост, искуства и совети за забременување

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Придржувајте се до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани или едитирани. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, започнете нова.
Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11050
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5847 пати
Им се допаднал: 3573 пати

Re: Дали сум бремена

Post by Debora » 27 Aug 2018, 14:33

Да, нареден пат. (bu) Пробај да не се оптеретуваш. (колку и да звучи невозможно) (a2)

Marta
Нов член
Нов член
Мислења: 9
Придружен: 21 Aug 2018, 23:40

Re: Дали сум бремена

Post by Marta » 27 Aug 2018, 19:06

Колку сакав да го израдувам со позитивен тест ама ништо. Кога станавме од спиење и кога видов дека сум добила мислам дека тој беше поразочаран од мене (sad1) Сега да ве прашам за тие тестови за овулација како функционираат дали некој од тука има користено и го погодиле терминот (smile) Уште тоа ке пробам и веќе не мислам на бебе.. па кога биде тогаш (laugh1)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11050
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5847 пати
Им се допаднал: 3573 пати

Re: Дали сум бремена

Post by Debora » 29 Aug 2018, 17:21

Марта тука има стара тема за ленти за овулација viewtopic.php?f=26&t=942 , можеби ќе најдеш нешто што те интересира. (smile)

Marta
Нов член
Нов член
Мислења: 9
Придружен: 21 Aug 2018, 23:40

Re: Дали сум бремена

Post by Marta » 30 Aug 2018, 14:56

Благодарам Дебора (smile) (big-hug)

Marta
Нов член
Нов член
Мислења: 9
Придружен: 21 Aug 2018, 23:40

Re: Дали сум бремена

Post by Marta » 03 Sep 2018, 08:46

Јас од денес акција (laugh1) Купив тест за овулација Maybe Baby правев сега ми покажа плоден ден.. ние утка у деновите веројатно сме правеле. Се надевам за месец дена bfp Ако и ова не успее биде не се оптеретувам веќе па што биде биде (laugh1)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11050
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5847 пати
Им се допаднал: 3573 пати

Re: Дали сум бремена

Post by Debora » 03 Sep 2018, 11:55

Марта штом така отсега фрлате се на работа (dve) па продолжете и кога тестот веќе нема да покажува плодни денови (laugh1) , па по некоја недела да се пофалиш со двете цртички. (joy) (joy) (joy) Со среќа. (a2)

Panda1
Нов член
Нов член
Мислења: 1
Придружен: 24 Nov 2018, 17:20

Re: Дали сум бремена

Post by Panda1 » 24 Nov 2018, 17:26

Девојки...помош...последна менструација имав на 26 октомври... На 23 ноември требаше да добијам..ми доцни 1 ден..сакам да сум бремена...денес направив тест ми покажа негативен
.одма направив испитување преку крв пак негативен..знаете ли по колку дена од зачнување се гледа преку крв :(

Одговори

Return to “Забременување”