Вашите термини за породување

Сите теми што се поврзани со породувањето. Термин за породување, болница, искуства итн.

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Придржувајте се до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани или едитирани. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, започнете нова.
buci12345678
Редовен член
Редовен член
Мислења: 299
Придружен: 04 Nov 2013, 14:25
Му се допанале: 188 пати
Им се допаднал: 238 пати

Re: Вашите термини за породување

Post by buci12345678 » 15 Feb 2019, 16:27

08.07.2019 (bu)

simplygirl89
Нов член
Нов член
Мислења: 1
Придружен: 19 May 2019, 23:16
Им се допаднал: 1 time

Re: Вашите термини за породување

Post by simplygirl89 » 19 May 2019, 23:18

15.10 девојче (love5)

kit-kat
Модератор
Модератор
Мислења: 3256
Придружен: 08 Jul 2012, 13:13
Му се допанале: 1251 пати
Им се допаднал: 1731 пати

Re: Вашите термини за породување

Post by kit-kat » 30 May 2019, 20:50

Од 23-29. 08.2019 има разлика од ехо до циклус.
Ама знам порано ќе биде.

SeaMermaid85
Нов член
Нов член
Мислења: 13
Придружен: 30 Apr 2017, 20:54
Location: САД
Му се допанале: 3 пати
Им се допаднал: 22 пати

Re: Вашите термини за породување

Post by SeaMermaid85 » 06 Sep 2019, 20:56

SeaMermaid85 wrote:
19 Jan 2019, 16:15
22. 8. 2019
Мамички, јас да ви се пофалам, се породив на 16 август. Ми се роди прекрасна ќеркичка. Не ми се верува дека станав мама по петти пат. На сите ви посакувам радости.Ве гушкаме (smile) (lovet)

Одговори

Return to “Породување”