Крварење после спонтан абортус

Место за подршка на сите оние кои се соочиле со спонтан абортус. Што после спонтан абортус, причини, испитувања итн.

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Ве молиме да се придржувате до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани , едитирани или префрлени во друга тема. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, ве молиме започнете нова.
Одговори
Bile90
Нов член
Нов член
Мислења: 2
Придружен: 19 Oct 2021, 12:12

Крварење после спонтан абортус

Post by Bile90 » 21 Oct 2021, 13:48

Zdravo devojki
Sakam da vi spodelam iskustvo od sontan abortus, dali krvarenje skoro tri nedeli posle kiretaza e normalno, i pokraj toa sto bev na pregled me proverija deka se e ocisteno kako sto treba, od vreme na vreme povtorno krvaram i imam bolki, dali nekoj imal vakvo iskustvo?

Одговори

Return to “Спонтан абортус”