Бременост после царски рез

Бременост, прегледи во бременоста, качување на тежина, проблеми во бременоста, искуства и совети за здрава бременост,

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Ве молиме да се придржувате до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани , едитирани или префрлени во друга тема. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, ве молиме започнете нова.
Lejla7
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 4049
Придружен: 24 Oct 2011, 14:34
Му се допанале: 1286 пати
Им се допаднал: 1103 пати

Re: Бременост после царски рез

Post by Lejla7 » 24 Oct 2016, 17:49

Мислaм и Миленa дoби бебенце сo ин витрo. Зa Мaртинкa не сум сигурнa.

Ај дa ги oстaвиме препукувaњaтa и сaмo зa убaвo дa се сoветувaме. Миленa, верувaм декa не сaкaше дa јa исплaшиш Мaртинкa. Пoнекoгaш кoгa нештo ќе нaпишеме пoинaку звучи oткoлку кaжaнoтo. Знaм oд личнo искуствo. Мнoгу пoгрешнo сум сфaќaлa некoи пoстoви.

Mama998
Нов член
Нов член
Мислења: 1
Придружен: 16 May 2023, 13:40

Re: Бременост после царски рез

Post by Mama998 » 19 May 2023, 09:49

Здраво. Не знам колку сте активни на овој форум. Пред 4.5 месеци се породив со царски, сега пак сум бремена. Ме советуваат сите за абортус... освен распукување на резот, какви други последици може да се има?

Одговори

Return to “Бременост”