Кујна

Moderator: Модератори

MAMA_M
Член
Член
Мислења: 102
Придружен: 14 Nov 2009, 20:32
Им се допаднал: 1 time

Кујна

Post by MAMA_M » 26 Nov 2009, 08:55

планирам напролет, конечно, да добијам нова кујна, па со време да се информирам какви кујни имате вие и како сте задоволни од материјалите, бојата,функционалноста, дали имате вградени или самостоечки елементи, каков е распоредот, дали има и како се решени аглите, колку ве чинеше, дали купивте од салон или ви ја правеа по мерка, од што сте, а од што не сте задоволни...може да ставите и некој фото предлог. мојата кујна е многу мала, правоаголна и ќе треба да биде што пофункционална.

Kjara
Модератор
Модератор
Мислења: 439
Придружен: 11 Nov 2009, 17:48
Им се допаднал: 6 пати

Re: Кујна

Post by Kjara » 26 Nov 2009, 16:35

Јас пролетва земав кујна. Ми ја правеа по мерка. Материјалот е од Политехна и чинеше некаде околу 700 евра. Широка е околу 3 м а во цената беше вклучено аспиратор и мијалник. Искрено многу сум задоволна.

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: Кујна

Post by Debora » 31 Jan 2011, 14:23

Сега ја видов темава. Кјара какви елементи имаш и каква боја е? АКо сакаш стави слика за инспирација. (smile)

Lady D
Домашен член
Домашен член
Мислења: 854
Придружен: 01 Oct 2010, 17:24
Му се допанале: 7 пати
Им се допаднал: 17 пати

Re: Кујна

Post by Lady D » 01 Feb 2011, 14:58

Ајде давајте идеи, и мене ќе ми треба нова кујна (joy)

Nina
Член
Член
Мислења: 103
Придружен: 07 Mar 2011, 12:52

Re: Кујна

Post by Nina » 14 Mar 2011, 23:37

И ние сме во план за нова кујна - сегашната ми е од свекрвата не по мој вкус. Сакам да биде во светла боја. Бидејќи не е голем просторот, визуелно ќе изгледа поголема. Не сум одлучена за која нијанса.

mila
Нов член
Нов член
Мислења: 9
Придружен: 02 Apr 2011, 11:57

Re: Кујна

Post by mila » 09 Apr 2011, 09:56

Планирам да ставам нова кујна кај мене простор е 5 м2 и за боја неможам да се одлучам ако имате идеи пишувајте (joy)

Натали
Нов член
Нов член
Мислења: 1
Придружен: 30 Jul 2011, 23:09

Re: Кујна

Post by Натали » 30 Jul 2011, 23:16

Zdravo na site. Mene do skoro kosa mi se krevase (hair) go renoviravme cel stan. Iskreno mnogu sme zadovolni, pravevme se komplet (kujna, dnevna, spalna, detska i hodnik) vo Salon za mebel Dizajn Moderno + vo Kisela Voda pozadi kulite Rasadnik vo novite zgradi i deckite se nesto nevideno za makedonski pazar. Ni izmenadziraa se bukvalno so soveti za ureduvanje boi i sl. Toplo vi di preporacuvam posebno zaradi kvaltetot i cenite sto se odlicni i ni nacrtaa se da vidime kako ke izgleda, gratis. Ako vi treba nekoja informacija, posto znam kakva maka e dodeka se najde pravien izrabotuvac, ovde sum (smile)

Filigran
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1827
Придружен: 22 Jul 2012, 15:43
Му се допанале: 898 пати
Им се допаднал: 739 пати

Re: Кујна

Post by Filigran » 24 Jul 2012, 18:33

Натали wrote:Zdravo na site. Mene do skoro kosa mi se krevase (hair) go renoviravme cel stan. Iskreno mnogu sme zadovolni, pravevme se komplet (kujna, dnevna, spalna, detska i hodnik) vo Salon za mebel Dizajn Moderno + vo Kisela Voda pozadi kulite Rasadnik vo novite zgradi i deckite se nesto nevideno za makedonski pazar. Ni izmenadziraa se bukvalno so soveti za ureduvanje boi i sl. Toplo vi di preporacuvam posebno zaradi kvaltetot i cenite sto se odlicni i ni nacrtaa se da vidime kako ke izgleda, gratis. Ako vi treba nekoja informacija, posto znam kakva maka e dodeka se najde pravien izrabotuvac, ovde sum (smile)


Natali, blaze tebe sto ste se sredile (thumbsup) . Nie vekje 2 godini se sreduvame poleka ama od koren (ner) Celo vreme kosata mi e krenata (rolll) ama znam deka posle ke mi e ubavo. I nie sme vo pripremi za kujnata, prostorot e golem i povrzan so dnevnata i trpesarijata. Se odlucivme za boja venge a visacite da bidat do tavan. Mebelot mi e vo venge so krem pernci a i tepisite se kafeni. Parketot e bel. Vo posledno vreme se dvoumam za bojata na kujnata, se mislam da ne e premnogu temna? Dali imas temna ili svetla kujna i koja boja spored tebe e podobra za odrzuvanje. So ogled deka e prostorot povrzan sekogas ke treba da e cista.

brm_brm
Член
Член
Мислења: 190
Придружен: 25 Mar 2013, 19:04
Му се допанале: 1 time
Им се допаднал: 13 пати

Re: Кујна

Post by brm_brm » 18 May 2014, 12:20

Predlozete mi dobar majstor za kujna sto raboti so negovi materijali?

sunshine_2012
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1153
Придружен: 04 Jul 2012, 23:01
Location: Tetovo
Му се допанале: 548 пати
Им се допаднал: 738 пати

Re: Кујна

Post by sunshine_2012 » 25 Mar 2017, 07:44

Мојата кујна. Завршивме конечно. Ке ставам слики, сликите не се нај јасни. Кујната е медија па мат со црн гранит и плочките се вештачки грани.
https://s11.postimg.org/3jq2l28xv/20170324_201900.jpg

https://s15.postimg.org/yp2lm6tmj/20170324_201929.jpg

Одговори

Return to “Уредување на дом и градина”