Чистење на купатило

Moderator: Модератори

Vesela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1599
Придружен: 06 Mar 2013, 12:00
Location: All around the world :)
Му се допанале: 294 пати
Им се допаднал: 689 пати

Re: Чистење на купатило

Post by Vesela » 15 Jul 2013, 15:35

Кит кет ке го пробам овој рецепт, стварно со она хемикалиине се отрувме веќе

carina
Домашен член
Домашен член
Мислења: 726
Придружен: 20 Jul 2011, 08:21
Location: skopje
Му се допанале: 193 пати
Им се допаднал: 279 пати

Re: Чистење на купатило

Post by carina » 19 Jul 2013, 18:01

kit kat Gospod da ti dade bebence vo brzo vreme za receptov (thumbsup) (thumbsup) .go probav I eve da im go preporacam na drugite forumdziki.otkako ostanav bremena ne sum kupila polirapid(porano samo so toa cistev vo wc) I sega prvpat si gi vidov cesmite kako mi svetat kako da sum gi iscistila so jako sredstvo.normalno vo soljata stavam nesto pojako.duri I umivalnikot vo kujna mi svetna. (a2)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11019
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5793 пати
Им се допаднал: 3548 пати

Re: Чистење на купатило

Post by Debora » 19 Jul 2013, 18:09

Каква лимонска киселина? Едни жолти шишенца? Или лимонтоз во кристали? Не ми се смејте. :ymblushing:

carina
Домашен член
Домашен член
Мислења: 726
Придружен: 20 Jul 2011, 08:21
Location: skopje
Му се допанале: 193 пати
Им се допаднал: 279 пати

Re: Чистење на купатило

Post by carina » 19 Jul 2013, 18:14

Debora jas staviv limontus(5) vo prskalka I edna solja za kafe sjaj.ostatokot go napolniv so voda

koka
Домашен член
Домашен член
Мислења: 703
Придружен: 04 Nov 2010, 11:39
Му се допанале: 36 пати
Им се допаднал: 140 пати

Re: Чистење на купатило

Post by koka » 19 Jul 2013, 18:26

jas denovite renovirav kupatiloto no podnite plocki gi stavivme od onie pesoklivite ne se mazni i sega od lepenjeto imam ostanato fleki po niv so nisto nemozam da gi izvadam ve molam za pomos

kit-kat
Модератор
Модератор
Мислења: 3238
Придружен: 08 Jul 2012, 13:13
Му се допанале: 1250 пати
Им се допаднал: 1700 пати

Re: Чистење на купатило

Post by kit-kat » 19 Jul 2013, 22:26

Фала Карина на молитвите (kup) а кажи сретството е супер.
Јас му ставив обична лимонска к-на од кам во жолти шишиња.
А ова за лепакот Кока пробај со некое сретство појако,ако не бива со разредувач нитро,или со бензин

Happy^_^
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2265
Придружен: 28 Mar 2013, 11:47
Му се допанале: 206 пати
Им се допаднал: 1170 пати

Re: Чистење на купатило

Post by Happy^_^ » 22 Jul 2013, 15:41

kit-kat wrote:До сега ја средував таа проблематика.
Секогаш користев Доместос,а за чешмите арф-деобат.
Се испогушувам и за два дена пак иста слика.
Но во еден сајт словенски кога прочитав колку е канцероген доместосот плус замешан со друго стретство (ner) (ner) (ner) ,па си направив домашно сретство.ж
4 филџани вода
1 филџан сјај за садови(по можност без крем)
6 лажици лимонска киселина
Се се меша во пумпица и навистина чисти феноменално.Барем не е штетно.
А за WC школката сеуште користам доместос но само за внатре.
Мила, а ова го користиш само за чистење на купатило или? (smile)

kit-kat
Модератор
Модератор
Мислења: 3238
Придружен: 08 Jul 2012, 13:13
Му се допанале: 1250 пати
Им се допаднал: 1700 пати

Re: Чистење на купатило

Post by kit-kat » 22 Jul 2013, 15:48

Искрено хепи не само за купатило,туку и за садоперот во кујна,па и флеки ми вади (smile)
А го направив за во купатило,ама нема ништо штетно.

Vesela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1599
Придружен: 06 Mar 2013, 12:00
Location: All around the world :)
Му се допанале: 294 пати
Им се допаднал: 689 пати

Re: Чистење на купатило

Post by Vesela » 22 Jul 2013, 16:05

Купив Х2О моб , денес ќе го пробам , па ќе ви кажам како чисти купатила

maleckoto1983
Нов член
Нов член
Мислења: 1
Придружен: 25 Aug 2013, 12:50

Re: Чистење на купатило

Post by maleckoto1983 » 04 Sep 2013, 11:07

zdravo clenki. dali moze nekoj da mi kaze so sto da gi iscistam fugite na plockite vo kupatilo. vi blagodaram

Одговори

Return to “Чистење”