Кафеав исцедок во рана бременост

Бременост, прегледи во бременоста, качување на тежина, проблеми во бременоста, искуства и совети за здрава бременост,

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Ве молиме да се придржувате до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани , едитирани или префрлени во друга тема. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, ве молиме започнете нова.
SMESKO
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1422
Придружен: 12 Sep 2013, 12:28
Му се допанале: 1559 пати
Им се допаднал: 912 пати

Re: Кафеав исцедок во рана бременост

Post by SMESKO » 18 Mar 2018, 11:53

Јас сум веќе породена и моето сонце има 11 месеци на 13 април 1 годинка ќе праеме,чим се намалува тоа е супер знак,јас имав 14 дена точно па ми престана,ајде без грижи (t3) (bu)

angel 1005
Нов член
Нов член
Мислења: 14
Придружен: 28 Apr 2015, 09:48

Re: Кафеав исцедок во рана бременост

Post by angel 1005 » 18 Mar 2018, 13:51

Нека е здраво и живо среќен нека му е роденденот убава срежа нека го прати дновиве ќе одам на контрола па же видиме дај боже се да биде во ред ,цела бременост миирувашее или само тие критичните денови па после се во нормала до 23.03 сум на боледување дај боже да можам да одам на работа бидејжи и дома не се досеедува и не се долежува
поздрав
се најубаво

SMESKO
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1422
Придружен: 12 Sep 2013, 12:28
Му се допанале: 1559 пати
Им се допаднал: 912 пати

Re: Кафеав исцедок во рана бременост

Post by SMESKO » 20 Mar 2018, 16:31

Ма какво лежење и одмарање,нон стоп на нозе,работа колку сакаш домашната е најтешка кога ќе ре4ат,ама било за мене па си остана.Единствено во 8 месец кога бев на контрола веќепочнав дасе отварам па др ми предложе да сум на болни4ко лекување ама не прифатив па оттогаш се чував ама сигурно не многу,пак дрва си носев,чупето до последен момент го кревав,така да злато ич да не се грижиш ако е твое,твое ќе си остане (love5)

leontina34
Нов член
Нов член
Мислења: 1
Придружен: 26 Jun 2019, 23:17

Re: Кафеав исцедок во рана бременост

Post by leontina34 » 01 Jul 2019, 22:00

Здраво Јас сум нова на овај форум. Иначе сум скоро 12 недела имав кафеав исцедок па гинекологот ми препиша Макмирор комплекс вагинални и Утрогестан да пијам. Иначе имам едно прашање во вторник вечер да ги завршам вагиналните па после во план сум да одам да проверам Урина дали може одма другиот ден после завршувањето на вагиналните или да почекам некој ден, како е најдобро?

Marija maca
Нов член
Нов член
Мислења: 1
Придружен: 10 Aug 2019, 10:33

Re: Кафеав исцедок во рана бременост

Post by Marija maca » 10 Aug 2019, 10:41

Zdravo devojki. Aj ve molam nekoj sovet, vlegov vo 9ta nedela vekje, imam 36,5 god. I imav zholtenikav vodlest iscedok i seushte go imam iako ne premnogu.bev na ginekolog mi zede nekoi brisevi, PAP mi e chist a mibreche da ne se sekiram ama taka nekako ne bas ubedlivo. Umrev od strav kazete sto da mislam ☹️☹️☹️☹️

Одговори

Return to “Бременост”