Бременост и менструација?

Забременување, плодни денови, овулација, тест на бременост, искуства и совети за забременување

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Придржувајте се до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани или едитирани. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, започнете нова.
annaangel
Нов член
Нов член
Мислења: 4
Придружен: 12 Oct 2014, 00:21

Re: Бременост и менструација?

Post by annaangel » 17 Oct 2014, 23:12

Zdravo devojki nova sum na forymot...pred 3 meseca mi pravea kiretaza i sea gi imam istie simptomi na bremenost ,moze da mi kazete dali cekavte da napravite test za bremenost do slednata menstryacija .fala odnapred

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11026
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5811 пати
Им се допаднал: 3556 пати

Re: Бременост и менструација?

Post by Debora » 18 Oct 2014, 00:00

Анаангел (dobr) (kup) Не знам дали ти го разбрав прашањето, ама тест обично се прави кога ќе ти задоцни ден - два. Понекогаш може и порано, ама така има поголеми изгледи да не покаже бременост и кога ја има.

SMESKO
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1420
Придружен: 12 Sep 2013, 12:28
Му се допанале: 1559 пати
Им се допаднал: 912 пати

Re: Бременост и менструација?

Post by SMESKO » 18 Oct 2014, 09:29

Anaangel (dobr) ubavo ti kaza Debora,a kolku denovi ima do ciklusot?

Baby3
Нов член
Нов член
Мислења: 3
Придружен: 07 Jul 2018, 06:33
Им се допаднал: 1 time

Re: Бременост и менструација?

Post by Baby3 » 09 Jul 2018, 12:47

Dobar den jas sum nova na forumot i sakam da prasam nesto sto do sega mi se nema sluceno.. Pred ovolucija imavme odnosi na datata pak mi dojde ciklusot ama mnogu malku ii sega vo petok i sabota osekam kako nekoja macnina vo stomakot i kako gadenje dali moze da postoi bremenost ?

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11026
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5811 пати
Им се допаднал: 3556 пати

Re: Бременост и менструација?

Post by Debora » 09 Jul 2018, 16:05

Добродојде Бејби3 (dobr) Се случува и тоа, не многу често, но се случува лажна менструација во бременост. (smile) Ако веќе поминале неколку дена би можела да направиш тест за да се увериш дали се работи за бременост.

Baby3
Нов член
Нов член
Мислења: 3
Придружен: 07 Jul 2018, 06:33
Им се допаднал: 1 time

Re: Бременост и менструација?

Post by Baby3 » 09 Jul 2018, 22:35

Fala mnogu dobro ve najdov ... :-) Epa ima ovolucija nekade bese okolu 15 juni imam ciklus na 26 dena dobiv na 3 na datata koja trebase ama mnogu malku i mi traese 4 dena taka da ne znam vo dvoumenje sum .. :-/

Одговори

Return to “Забременување”