Што после губење на плодот???

Место за подршка на сите оние кои се соочиле со спонтан абортус. Што после спонтан абортус, причини, испитувања итн.

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Ве молиме да се придржувате до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани , едитирани или префрлени во друга тема. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, ве молиме започнете нова.
sunshine_2012
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1153
Придружен: 04 Jul 2012, 23:01
Location: Tetovo
Му се допанале: 548 пати
Им се допаднал: 738 пати

Re: Што после губење на плодот???

Post by sunshine_2012 » 19 Jul 2014, 18:15

Многу, многу ми е жал и за свити и за хепи, немам зборови на утеха само ке ве гушнам и двете силно силно (big-hug)

Vesela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1599
Придружен: 06 Mar 2013, 12:00
Location: All around the world :)
Му се допанале: 294 пати
Им се допаднал: 689 пати

Re: Што после губење на плодот???

Post by Vesela » 19 Jul 2014, 20:20

Devojki mnogu mi e zal. Sweety Mila (big-hug) . Citam I placam . Ve pregrnuvam.

Petra
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2039
Придружен: 17 Nov 2009, 20:50
Location: God's Kingdom
Му се допанале: 1044 пати
Им се допаднал: 729 пати

Re: Што после губење на плодот???

Post by Petra » 19 Jul 2014, 23:24

Девојки, да не ги ставаме на исто место случаевите на Хепи и Sweety@. На Хепи бебето е живо.
Sweety@, те гушкам силно и мноооогу ми е жал. (cry1) (cry1) (cry1) Не постојат зборови со кои би ти дала утеха. Можам да кажам дека навистина сум испотресена, и многу ми е жал. (cry1) Ја имаш нашата подршка. (kup) Биди силна и храбра. (a2) (a2) (a2)

Petra
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2039
Придружен: 17 Nov 2009, 20:50
Location: God's Kingdom
Му се допанале: 1044 пати
Им се допаднал: 729 пати

Re: Што после губење на плодот???

Post by Petra » 20 Jul 2014, 01:28

Sweety@, неможам ни оддалеку да ја замислам вашата болка. Но ако најдеш некаква утеха... секое бебе што ќе замине од овој свет оди на Небото кај Бог, вистина е тоа. (a2) Твоето бебе е на место полно со љубов, светлина и радост.
(a2)

ripcence
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1127
Придружен: 03 Aug 2013, 02:50
Location: Скопје
Му се допанале: 1340 пати
Им се допаднал: 892 пати

Re: Што после губење на плодот???

Post by ripcence » 20 Jul 2014, 01:41

(big-hug)

Tina9
Редовен член
Редовен член
Мислења: 318
Придружен: 11 Jul 2014, 15:50
Му се допанале: 94 пати
Им се допаднал: 177 пати

Re: Што после губење на плодот???

Post by Tina9 » 20 Jul 2014, 10:24

Хепи и Свити Бог нека ви даде утеха (big-hug)

Luna1
Нов член
Нов член
Мислења: 83
Придружен: 12 Mar 2014, 16:50
Му се допанале: 6 пати
Им се допаднал: 39 пати

Re: Што после губење на плодот???

Post by Luna1 » 22 Jul 2014, 14:38

Денес бев прв ден на работа, неможев повеќе да седам сама по дома, мислам дека ќе полудам. И таму што да ви кажам, сите чудни погледи од колегите... малтене сите знаеја, неможев ни тоа да го издржам, си заминав порано. Изгледа подранив, не знам што да направам бар за малку да заборавам се што проживеав овие денови.
Инаку девојки имате ли некоја информација за Хепи, се надевам дека погрешил лекарот и нема да го мине истиот пат.
Ве гушкам сите и многу значеше вашата поддршка, многу ви благодарам

Lejla7
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 4049
Придружен: 24 Oct 2011, 14:34
Му се допанале: 1285 пати
Им се допаднал: 1103 пати

Re: Што после губење на плодот???

Post by Lejla7 » 22 Jul 2014, 15:03

Sweety, mnogu mi e zal...i mozam da zamislam kako si se cuvstvuvala megu kolegite na rabota denes...isto mi bese i mene lani, kiretaza vo petok, ponedelnik na rabota...do dusa moevo ne moze ni da se sporedi so tvojata zaguba, ama kolku za uteha, i jas mislev deka poluduvam...
Dobro si napravila sto si se vratila na rabota, sepak ke ti gi ottrgne mislite.Denes te gledale cudno, ama utre veke ke te zaboravat, ne grizi se.Si imaat i tie svoi problemi, a od iskustvo znam deka mnogu mnogu i ne se zamaraat so tugite, sekoe cudo za tri dena...Surovo e, ama taka e.Ostavi gi i ne se zamaraj so niv, gledaj tebe da ti bide dobro.
Poradi nagliot pad na hormonite sekakvi misli i cuvstva ke imas ovoj period, ne e nisto nenormalno toa. Poleka poleka, so tek na vreme ke pomine.Nema tolku silno da ja cuvstvuvas prazninata.
Te guskam silno i slobodno pisuvaj si ovde ako taka ti olesnuva (big-hug)

buci12345678
Редовен член
Редовен член
Мислења: 299
Придружен: 04 Nov 2013, 14:25
Му се допанале: 188 пати
Им се допаднал: 238 пати

Re: Што после губење на плодот???

Post by buci12345678 » 22 Jul 2014, 15:16

леле девојки (cry1) (cry1) навистина ми е многу жал (ner) (ner) (ner) . знам како е само господ нека ни даде сила и здравје што е нашо ке си дојде (cry1) (cry1) (cry1)

carina
Домашен член
Домашен член
Мислења: 726
Придружен: 20 Jul 2011, 08:21
Location: skopje
Му се допанале: 193 пати
Им се допаднал: 279 пати

Re: Што после губење на плодот???

Post by carina » 22 Jul 2014, 16:20

многу ми е жал (sad1) (sad1) (sad1) ,го поминав тој пат,сега имам бебенце,сликите остануваат (sad1) (sad1) (sad1) .ви пракам сила да го пребродите овој период (a2)

Одговори

Return to “Спонтан абортус”