Дали сум бремена

Забременување, плодни денови, овулација, тест на бременост, искуства и совети за забременување

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Придржувајте се до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани или едитирани. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, започнете нова.
Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11055
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5850 пати
Им се допаднал: 3575 пати

Re: Дали сум бремена

Post by Debora » 27 Aug 2018, 14:33

Да, нареден пат. (bu) Пробај да не се оптеретуваш. (колку и да звучи невозможно) (a2)

Marta
Нов член
Нов член
Мислења: 9
Придружен: 21 Aug 2018, 23:40

Re: Дали сум бремена

Post by Marta » 27 Aug 2018, 19:06

Колку сакав да го израдувам со позитивен тест ама ништо. Кога станавме од спиење и кога видов дека сум добила мислам дека тој беше поразочаран од мене (sad1) Сега да ве прашам за тие тестови за овулација како функционираат дали некој од тука има користено и го погодиле терминот (smile) Уште тоа ке пробам и веќе не мислам на бебе.. па кога биде тогаш (laugh1)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11055
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5850 пати
Им се допаднал: 3575 пати

Re: Дали сум бремена

Post by Debora » 29 Aug 2018, 17:21

Марта тука има стара тема за ленти за овулација viewtopic.php?f=26&t=942 , можеби ќе најдеш нешто што те интересира. (smile)

Marta
Нов член
Нов член
Мислења: 9
Придружен: 21 Aug 2018, 23:40

Re: Дали сум бремена

Post by Marta » 30 Aug 2018, 14:56

Благодарам Дебора (smile) (big-hug)

Marta
Нов член
Нов член
Мислења: 9
Придружен: 21 Aug 2018, 23:40

Re: Дали сум бремена

Post by Marta » 03 Sep 2018, 08:46

Јас од денес акција (laugh1) Купив тест за овулација Maybe Baby правев сега ми покажа плоден ден.. ние утка у деновите веројатно сме правеле. Се надевам за месец дена bfp Ако и ова не успее биде не се оптеретувам веќе па што биде биде (laugh1)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11055
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5850 пати
Им се допаднал: 3575 пати

Re: Дали сум бремена

Post by Debora » 03 Sep 2018, 11:55

Марта штом така отсега фрлате се на работа (dve) па продолжете и кога тестот веќе нема да покажува плодни денови (laugh1) , па по некоја недела да се пофалиш со двете цртички. (joy) (joy) (joy) Со среќа. (a2)

Panda1
Нов член
Нов член
Мислења: 1
Придружен: 24 Nov 2018, 17:20

Re: Дали сум бремена

Post by Panda1 » 24 Nov 2018, 17:26

Девојки...помош...последна менструација имав на 26 октомври... На 23 ноември требаше да добијам..ми доцни 1 ден..сакам да сум бремена...денес направив тест ми покажа негативен
.одма направив испитување преку крв пак негативен..знаете ли по колку дена од зачнување се гледа преку крв :(

Whatnow4
Нов член
Нов член
Мислења: 1
Придружен: 28 Jan 2020, 12:42

Re: Дали сум бремена

Post by Whatnow4 » 28 Jan 2020, 12:53

(pipi) najnajprvo zdravo na site (grupna-gushka) nova sum ovde i sakam da spodelam iskustvo i da prasam ... Epa vaka jas so decko mi na 15 ti ovaj mesec napravivme mala greska ... I svrsi vo mene ciklus imav na prvi mi traese do kaj 7mi seuste mi nema dojdeno ama ocekuvam implantacijata koga ke se sluci dali e moralno da ima malo krvarenje ili moze i da nedojdi do krvarenje? Jas sakam da imam bebus ama toa krvarenje mene ne mi se sluci seuste .. Znaci deka ne fatilo? ...

A i uste edno prasanje dali cetiri .... dena pred da mi dojdi mozno e da zabremenam bidejki svrsi vo mene uste nekolku pati i nekni i vceraa... Fala vi i izvinete za referatite ama ljubopitna sum za vasite odgovori

Кристина@
Нов член
Нов член
Мислења: 1
Придружен: 06 Apr 2020, 00:30

Re: Дали сум бремена

Post by Кристина@ » 06 Apr 2020, 00:49

Zdravo pred se na site 🥰 nova sum tuka i sakav da prasam poslednata mestruacija mi bese na 8mi mart.. Edna nedela od kako mi zavrsi pocnav da custvuvam cidni simtomin kako otocii na gradite,zamor postojano kako da sum izborena,otecenost na stomakot,tapa bolka vo dolniot del na grbot i peckanje na jajnicite toa trae se uste .. napraviv test pred nekoj den mislam 26 ili 27 mi pokaza negativen .. a tolku so radost gi cekam tie dve crtki na testot

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11055
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5850 пати
Им се допаднал: 3575 пати

Re: Дали сум бремена

Post by Debora » 08 Apr 2020, 21:02

Кристина прво добродојде. (smile) За тест веројатно ти е рано, најдобро е да почекаш да ти задоцни циклусот еден ден па да пробаш повторно да направиш. Со среќа, се надевам дека наредниот ќе покаже како што посакуваш. (bu)

Одговори

Return to “Забременување”