Дали сум бремена

Забременување, плодни денови, овулација, тест на бременост, искуства и совети за забременување

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Придржувајте се до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани или едитирани. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, започнете нова.
Sandrushka13
Нов член
Нов член
Мислења: 11
Придружен: 18 Oct 2017, 14:56
Му се допанале: 3 пати
Им се допаднал: 8 пати

Re: Дали сум бремена

Post by Sandrushka13 » 21 Jun 2020, 14:27

Добар ден женски (smile) јас пак после 2.5 години во обид сум за уште едно бебенце малото сега ќе ми полни 2 години . Се обидуваме веќе 3 ти месец првиот добив ,вториот месец ми покажа позитивен тест си многу слаба втора линија и другиот ден добив е сега ми касни веќе 4 ден и правев тест негативен вчера преку крв и тој негативен а добивам на 32.33 дена . Со првото детенце останав одма а сега е потешко некако. Цело време имам некој болки во јајниците и ќичмата. Имав цистит воспаление пред две недели и по дозвола на доктор се напив Палин е сега дали може од тоа да била покасна овулација и ако во случај сум оатаната па да е рано уште да покаже на тест незнам навистина веќе се напнувам. А со сопругот константно имаме односи. Ве молам за мислење и искуства (smile)

Одговори

Return to “Забременување”