Среќна и бериќетна Нова 2018 година

Moderator: Модератори

Одговори
Peperutka
Модератор
Модератор
Мислења: 2599
Придружен: 18 Oct 2010, 20:28
Му се допанале: 937 пати
Им се допаднал: 615 пати

Среќна и бериќетна Нова 2018 година

Post by Peperutka » 01 Jan 2018, 12:16

Сето тоа што Ве прави среќни, искрено и од срце Ви го посакувам во оваа Нова година (part) (part) (part)
Најубави желби, искрена љубов, планина од насмевки и мнооооогу бериќет, здравје и мир (bu) (ce) (ct) (ct)
Ви посакувам успешна година на секое поле од животот (grupna-gushka)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11026
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5811 пати
Им се допаднал: 3556 пати

Re: Среќна и бериќетна Нова 2018 година

Post by Debora » 02 Jan 2018, 08:19

Среќна нова година и да биде усполнета со мноооогу благослови. (part) (part) (part)

sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2253
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 943 пати
Им се допаднал: 1191 пати

Re: Среќна и бериќетна Нова 2018 година

Post by sweety » 10 Jan 2018, 22:17

Добро вечер друшки (grupna-gushka)
Ми фалите ,многу ми фали дружењето со вас едно кафе да испијам но се немам време а и кафето од нога се пие. Од каде да почнам!? Дека нон стоп сме болни де бебе таман оздраве па М И се так во круг веќе еден месец, немам спиено како човек бар 3 -4саата да сврзам сон,аман веќе од настинки и вируси, незнам како функционирам се побркав скроз ,малото одма ми спушта на гради па инхалации среќа што нема тт. М распуст имаше две недели и плус болна три недели и се фатија да седе дома. Абе збесна се разлигави па и мм дома се е по него. Празниците во домашна атмосфера онака опуштено со упте еден пар и нивното дете со М си играа.
Ново мм има нова работа ,добро платена и со нормално работно време , а не како претходно цел ден.
И за крај среќни празници бидете ми живи и здрави Вие и вашите најблиски,само убавини да ве пратат.
Добра ноќ (grupna-gushka)

Одговори

Return to “Патувања, празници, одмори...”