Четврти царски рез

Бременост, прегледи во бременоста, качување на тежина, проблеми во бременоста, искуства и совети за здрава бременост,

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Ве молиме да се придржувате до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани , едитирани или префрлени во друга тема. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, ве молиме започнете нова.
Одговори
S.MOMMY
Нов член
Нов член
Мислења: 5
Придружен: 31 Jan 2018, 18:25
Му се допанале: 4 пати
Им се допаднал: 6 пати

Четврти царски рез

Post by S.MOMMY » 06 Feb 2018, 21:19

Здраво убавици. Гледав но мислам дека нема ваква тема.. ако има бришете.. би сакала да чујам ваши искуства и мислења за четврт царски рез. Знам дека не е препорачливо, но ете што ако се случи. Сигурно постојат многу жени во таква ситуација... јас сум веке на старт на 8ми месец и ова ќе ми биде 4 ц.р. Засега се е во ред, но сите велат: 'ризик е'.... многу сум уплашена колку за инфо... планирам повторно да одам на ГАК Скопје.. а што како ке биде (sad1)
Ај ве молам некое искуство споделете, совет... нешто.. :/ Ви благодарам однапред (grupna-gushka)

Peperutka
Модератор
Модератор
Мислења: 2603
Придружен: 18 Oct 2010, 20:28
Му се допанале: 941 пати
Им се допаднал: 618 пати

Re: Четврти царски рез

Post by Peperutka » 08 Feb 2018, 00:29

Снешка воопшто немој да се плашиш (big-hug) Уживај во бременоста,во овој најубав период,јас мислам дека нема место за паника и страв (joy) Не слушај што другите ти велат иако велат дека е ризично.
Со лесно и со убаво,само позитивни мисли (big-hug)

Одговори

Return to “Бременост”