Одново на кафенце, а и лимонада, па и чоколада

Место за слободни, опуштени муабети

Moderator: Модератори

БибаРиба
Нов член
Нов член
Мислења: 2
Придружен: 18 Jun 2018, 12:39
Им се допаднал: 1 time

Re: Одново на кафенце, а и лимонада, па и чоколада

Post by БибаРиба » 19 Jun 2018, 13:45

(jmp)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11042
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5835 пати
Им се допаднал: 3571 пати

Re: Одново на кафенце, а и лимонада, па и чоколада

Post by Debora » 19 Jun 2018, 20:52

Биба Риба добродојде на кафенце, а и пивце. (rad) За жал тука е пусто. (sad1)
Кај сте бре кафеџики? Откажавте кафе? (cry1) (fr) (comp) (kup)
Јас немав интернет ден - два, сега сум во нормала. (laugh1)

sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2260
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 958 пати
Им се допаднал: 1200 пати

Re: Одново на кафенце, а и лимонада, па и чоколада

Post by sweety » 17 Aug 2018, 08:08

Добро утро ќенски,ме нема баш одамна, обврски,теравме одмор, славевме роденден и крштевка,мое мало бебенце наполни годинка. Се читкаме еве го стана, поздрав и убав ден (big-hug)
https://s8.postimg.cc/d6gnyop1t/0212_dv ... hlapca.jpg

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11042
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5835 пати
Им се допаднал: 3571 пати

Re: Одново на кафенце, а и лимонада, па и чоколада

Post by Debora » 17 Aug 2018, 12:51

Слатка среќен роденден на душичето, живо, здраво, благословено да биде заедно со цело семејство. (part) (part) (part) (love5)

sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2260
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 958 пати
Им се допаднал: 1200 пати

Re: Одново на кафенце, а и лимонада, па и чоколада

Post by sweety » 20 Aug 2018, 12:19

фала деборче, ајде на кафе (coffee) (coffee) (coffee) (coffee) (coffee) бебка спие,дада во градинка а јас конечно време за себе.

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11042
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5835 пати
Им се допаднал: 3571 пати

Re: Одново на кафенце, а и лимонада, па и чоколада

Post by Debora » 20 Aug 2018, 18:02

Слатка фала за кафенцето, се разбира идам (sonic) , ептен е погодено.(a2) Како е дада? (lovet) Сака да оди во градинка? Сигурно и е убаво со толку дечиња, ем дома со бебуш. (love5)
Кај сте другите? Еден збор? (confus)
Јас дома сум летово, се бориме со комарците. Не знам дали оти сме блиску до Вардар, ама ептен се гадни, секој ден по десетици нови имаме натре. (ner)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11042
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5835 пати
Им се допаднал: 3571 пати

Re: Одново на кафенце, а и лимонада, па и чоколада

Post by Debora » 03 Sep 2018, 11:57

Некој за кафе? Anybody? (pipi)
Има некое прваче? (love5)

https://s15.postimg.cc/o5y6zct6f/image.jpg

Да си прашам, правите зимници? (laugh1)

sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2260
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 958 пати
Им се допаднал: 1200 пати

Re: Одново на кафенце, а и лимонада, па и чоколада

Post by sweety » 09 Oct 2018, 11:22

(coffee) (coffee) (coffee) (coffee) Само да ве поздравам,време ич се нема, многу членки фалат,кај сте нема никој, (tap) (rp) (grupna-gushka)

SMESKO
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1420
Придружен: 12 Sep 2013, 12:28
Му се допанале: 1559 пати
Им се допаднал: 912 пати

Re: Одново на кафенце, а и лимонада, па и чоколада

Post by SMESKO » 22 Oct 2018, 13:29

Ете ме на кафица (coffee) а што убаво било тука повторно да се напие кафе човек (joy)
Се дружиме почесто (big-hug) (grupna-gushka)

sunshine_2012
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1153
Придружен: 04 Jul 2012, 23:01
Location: Tetovo
Му се допанале: 548 пати
Им се допаднал: 738 пати

Re: Одново на кафенце, а и лимонада, па и чоколада

Post by sunshine_2012 » 24 Oct 2018, 03:54

Здраво друштво!!!!!
Знам дека сум за карање, ама верувајте имав ептен зафатена година, со реновирање на кујна,2 купатила и затваравме ходник што беше огромна ко спална соба,и направивме остава за машините за перење и сушење со многу полици.
сега сме во Америка моментално на посета на фамилија и пријатели. Овдека пијам филте кафе и искрено не ми е јако, можам да пијам цел ден, ми недостига нашето кафенце (coffee)
Како сте сите вие?
нема многу што беа на форумот. каде се сите?
поздравче на сите јас сега ке се спремам за спање, а вие за будење.
имајте убав и благословен ден.

Одговори

Return to “Опуштено”