Одново на кафенце, а и лимонада, па и чоколада

Место за слободни, опуштени муабети

Moderator: Модератори

sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2259
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 958 пати
Им се допаднал: 1199 пати

Re: Одново на кафенце, а и лимонада, па и чоколада

Post by sweety » 10 Mar 2019, 18:51

хелоу женички
Јас дома со децава ништо нр видов од празникот,пак не навасаа вируси...синко ангина и автоматски доби антибиотик а ќере само тт па преку крв излезе вирус (re) е сега трет ден денес со тт утре пак треба да одиме со маже бевме под стрес цело сабајле те по доктори и дури не ми ни честита ама затоа вечерта кога ги успиваме се почастивме со винце ми купил цвеќе и добив ваучер нешто да си купам ....сепак не заборавил ајде кога ќе пораснаѕ ќе славам (whistle) (grupna-gushka) синко ме бара мамаа дури и на плачка ја тера (laugh1)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11037
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5828 пати
Им се допаднал: 3569 пати

Re: Одново на кафенце, а и лимонада, па и чоколада

Post by Debora » 11 Mar 2019, 18:43

Слатка како сте денес? Се надевам дека тт веќе ја нема. (a2)
Буци вие шеткате со дечињата? dance Тука викаат дека од утре ќе залади, инаку ептен топло деновиве. За некој зиморлив ко мене празник ќе му дојде. (laugh1)
Кит кет ти ептен ме разубаве. (piggy) (rolll) Како сте вие со мешко? Абе од мало ќе го научиш да трча. (laugh1) (big-hug)
Кај сте другите? Пишете по некој збор, како се бебуши, тодлери, а некои еве и на школо тргаат. (love5)
Јас сум денес преморена. Едно пивце ми треба, еве за сите. (beer) (kup)

kit-kat
Модератор
Модератор
Мислења: 3249
Придружен: 08 Jul 2012, 13:13
Му се допанале: 1250 пати
Им се допаднал: 1723 пати

Re: Одново на кафенце, а и лимонада, па и чоколада

Post by kit-kat » 12 Mar 2019, 10:54

(coffee) како сте женски?
Јас добра поточно супер само запекот ме мачи ненормално. Се што е можно пробав и пак ништо (comp)
Дебора (beer) еве пивце од мене за добар ден. Баш ми е мило што се погоди кната. Кажи колку ефект има
Слатка (racinja) полесно заздравување на дечките. Ќе помине.
Буци рашетана беше (laugh1)
Тука денес снежно и ладно (cold) како декември да е.
Но ќе помине.
Поздрав девојки (grupna-gushka)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11037
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5828 пати
Им се допаднал: 3569 пати

Re: Одново на кафенце, а и лимонада, па и чоколада

Post by Debora » 13 Mar 2019, 15:53

Добар ден. dance dance dance Повелете по едно кафенце. (kup)
Кит кет кната испадна мн подобро од очекуваното. Не ја давам веќе. (laugh1)

https://i.postimg.cc/bsdkKhYg/cup-of-co ... ookies.jpg

Поздрав до сите. (big-hug)

ripcence
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1127
Придружен: 03 Aug 2013, 02:50
Location: Скопје
Му се допанале: 1340 пати
Им се допаднал: 892 пати

Re: Одново на кафенце, а и лимонада, па и чоколада

Post by ripcence » 19 Mar 2019, 00:52

(grupna-gushka)
Другарчиња здраво!
Ме нема (rp), ми се насобра турбо темпо...
Овде новости, новости (bu), претрчав низ форумот набезина
@kit-kat па како си ме израдувала со мешето не знаеш (big-hug), со лесно нека е.
@Debora (love5)
Очиве ми се на пола копје, со последните сили куцам, ама морав да ве поздравам, јас и ѕверко праќа гушки за сите тетки.
Ветувам ќе пишам нашироко (racinja)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11037
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5828 пати
Им се допаднал: 3569 пати

Re: Одново на кафенце, а и лимонада, па и чоколада

Post by Debora » 19 Mar 2019, 11:35

Рипченце се јавила. (rad) (rad) (rad) Баш пријатно ме изненади, се надевам дека ќе најдеш време да пишеш некој збор повеќе. (joy) dance (joy) (kup)
Кит кет (sonic) ? (laugh1) Бебе кога ќе се роди ќе знае да трча, сериозно. (rolll)
Слатка оздравевте ли? (a2)
Буци вие како сте? Се надевам дека и вие трајно ги избркавте вирусите, па ви останува да уживате во убавото време. (love5)
Кај сте другите? Некој да намамам со пивце? (beer) (kup)
Убав ден на сите. (bu)

Одговори

Return to “Опуштено”