Одново на кафенце, а и лимонада, па и чоколада

Место за слободни, опуштени муабети

Moderator: Модератори

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11055
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5850 пати
Им се допаднал: 3575 пати

Re: Одново на кафенце, а и лимонада, па и чоколада

Post by Debora » 10 May 2019, 15:34

Здраво девојчиња. (kup) Какво кафе сум сварила... мх мх мх.

https://i.postimg.cc/sQcmk1qW/p06s6x6j.jpg

Како сте сите? Знам дека сте зафатени. (love5) (kup)
Тука еден месец никој не се јавил. (big-hug)
Ние стандард, низ дома. Квини лае по мачките, јас печам леб и пијам кафе тука. А да, чекам лето. (rolll)

Поздрав до сите. (kup)

sunshine_2012
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1153
Придружен: 04 Jul 2012, 23:01
Location: Tetovo
Му се допанале: 548 пати
Им се допаднал: 738 пати

Re: Одново на кафенце, а и лимонада, па и чоколада

Post by sunshine_2012 » 10 May 2019, 23:50

Здраво Друштвенце (smile)
јас одамна не сум ве посетила,ама животот е ептен зафатен за нас со ученици и тодлер уф уф.
баш си помислив дека форумот се активира пак и ко гледам датата скоро 2 месеци не сте пишале.имав проблеми и не можев да влезам во форумот, нешто пасвордот не функционираше.“ Ама милата ни Деборче ми го среди dance (joy)
киткат баш ме израдува за убавата вест, со лесно да си го износеш бебенцето. (t3) (
следната недела ке биде зафатена ама ке се потрудам да пишам.
имајте сите убава вечер. (grupna-gushka)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11055
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5850 пати
Им се допаднал: 3575 пати

Re: Одново на кафенце, а и лимонада, па и чоколада

Post by Debora » 11 May 2019, 22:16

Саншајн многу ми е мило што успеа да се најавиш. (a2) Сигурно имаш многу да пишуваш за твоите благослови, ама тек ти колку си презафатена, се надевам дека некогаш ќе најдеш повеќе време. (love5) (grupna-gushka)
Јас ќе си легнам уште малку. Толку ме држеше силата. (laugh1)
Кој кога може нека куцне некој збор. (kup)
Добра ноќ на сите. (l2)

kit-kat
Модератор
Модератор
Мислења: 3256
Придружен: 08 Jul 2012, 13:13
Му се допанале: 1251 пати
Им се допаднал: 1731 пати

Re: Одново на кафенце, а и лимонада, па и чоколада

Post by kit-kat » 30 May 2019, 20:48

(joy) здраво од мене. Како сте?
Јас веќе терам 27-28 недела. Растеме со бебушка. Денес бев на контрола. Веќе е 1 кг. Малку долу спуштено па ми препорача Др повеќе мирување. Тоа за мене е научна фантастика, но морам.
Саншајн фала ти мила за убавите зборови. Поздрав до сите вас
Дебора се напив од кафето (big-hug) и јас чекам лето ама тешко оваа година.
Поздрав до сите ве (grupna-gushka)

buci12345678
Редовен член
Редовен член
Мислења: 299
Придружен: 04 Nov 2013, 14:25
Му се допанале: 188 пати
Им се допаднал: 238 пати

Re: Одново на кафенце, а и лимонада, па и чоколада

Post by buci12345678 » 09 Jul 2019, 23:13

Здраво тетички да ви се пофалам буци стана мајка и по 3 пат dance (rad) на свет го донесов синчето Дарио да ми е жив и здрав (part)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11055
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5850 пати
Им се допаднал: 3575 пати

Re: Одново на кафенце, а и лимонада, па и чоколада

Post by Debora » 10 Jul 2019, 13:46

Буци честитки (con) (part) (part) (part)

kit-kat
Модератор
Модератор
Мислења: 3256
Придружен: 08 Jul 2012, 13:13
Му се допанале: 1251 пати
Им се допаднал: 1731 пати

Re: Одново на кафенце, а и лимонада, па и чоколада

Post by kit-kat » 30 Jul 2019, 18:04

(coffee) поздрав жени.
Како е? Тука мирно.
Си велам ај да пишам и гледам последно 28 недела сум пишала, а веќе 36 тераме. Веќе 9 месец.
Возбуди и очекување на мојата мала принцеза. (joy)
Ве (grupna-gushka) сите кај да сте!

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11055
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5850 пати
Им се допаднал: 3575 пати

Re: Одново на кафенце, а и лимонада, па и чоколада

Post by Debora » 31 Jul 2019, 14:44

Кит кет (jmp) со лесно. (big-hug) Ја очекуваме прекрасната принцеза, уште малку нека поужива во мешко. (a2) (a2) (a2)
Ти уште си (sonic) ? Ма што прашувам и јас. (rolll) (a2)
Има некој друг тука? (brows)

buci12345678
Редовен член
Редовен член
Мислења: 299
Придружен: 04 Nov 2013, 14:25
Му се допанале: 188 пати
Им се допаднал: 238 пати

Re: Одново на кафенце, а и лимонада, па и чоколада

Post by buci12345678 » 06 Aug 2019, 00:58

Кит кет со лесно нека ти е мила ајде уште малце и ќе ја гушкаш твојата мала принцезичка (b4) (a2)
Дебора изгледа дека никој нема (tap) сите се на одмор па затоа можеби ги нема (scratch).
Инаку ние сме добри фала му на бога уште некој ден и ќе си дојдеме за Македонија (joy). Едвај чекам да се одмориме малце не сме биле една година дома и ми се стегна душа за родниот крај и за моите родители (cry1). Позз и (grupna-gushka) до сите тетички па се надевам дека ќе не има повеќе тука на форумот

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11055
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5850 пати
Им се допаднал: 3575 пати

Re: Одново на кафенце, а и лимонада, па и чоколада

Post by Debora » 09 Aug 2019, 14:11

Буци значи бебуш од мал ќе си го запознае роден крај на мама и тато. (love5) Кога планирате да тргате? (a2)
Кит кет ... ??? Да претрчаш малку тука? (sonic) Апдејт молам. (laugh1) (a2)
Никој друг нема? Абе кафе отпифте? (pipi) (kup)
Јас низ дома се моткам, излегувам колку што се мора. Си ставив 3-4 килца, ама па нели беше нешто ко дебела и среќна. :ymblushing: (laugh1)
Поздрав до сите. Кој може нека пише. (kup)

Одговори

Return to “Опуштено”