Отечено непце

Moderator: Модератори

Одговори
Ivana90
Нов член
Нов член
Мислења: 1
Придружен: 05 Dec 2018, 01:03

Отечено непце

Post by Ivana90 » 05 Dec 2018, 01:13

Здраво. На местото на двојката имам правено тн заб на колче и се беше во ред неколку години. Меѓутоа пред 1 недела ми се појави благ оток на непцето над забот како подебела полукружна линија. Не ме боли ништо меѓутоа ми е страв да не отече повеќе и да гп испушти забот. Во меѓувреме ставав прополис неколку дена а потоа парадонтах средство за плакнење и се намали малку меѓутоа сеуште има оток и како да ќе почне да се клати забот. Ве молам за совет што да ставам за да се намали. Фала многу
Поздрав

Одговори

Return to “Здравје”