Буци стана мама по трет пат

Честитки за новородените бебенца. Да им посакаме добродојде и благослов на најмалите членови.

Moderator: Модератори

Одговори
Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11055
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5850 пати
Им се допаднал: 3575 пати

Буци стана мама по трет пат

Post by Debora » 10 Jul 2019, 13:49

Буци честитки за синчето! (part) (part) (part) (part) (part)
Живо и здраво да е, големо да расте, радосно и среќно, Бог да го благослови и биде благослов за сите околу него. (a2) (kup)
(jmp) (jmp) (jmp)

Peperutka
Модератор
Модератор
Мислења: 2603
Придружен: 18 Oct 2010, 20:28
Му се допанале: 941 пати
Им се допаднал: 618 пати

Re: Буци стана мама по трет пат

Post by Peperutka » 13 Jul 2019, 16:27

(part) (con) Честитки од срце. (part)
Здраво,живо и големо да расте (party) (a1) (ce) (ce)

sunshine_2012
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1153
Придружен: 04 Jul 2012, 23:01
Location: Tetovo
Му се допанале: 548 пати
Им се допаднал: 738 пати

Re: Буци стана мама по трет пат

Post by sunshine_2012 » 14 Jul 2019, 18:28

(joy) Честито и од мене Буци!

kit-kat
Модератор
Модератор
Мислења: 3256
Придружен: 08 Jul 2012, 13:13
Му се допанале: 1251 пати
Им се допаднал: 1731 пати

Re: Буци стана мама по трет пат

Post by kit-kat » 14 Jul 2019, 21:55

(jmp)
Честитки мила да е здрав и жив и само радости да ви носи
(jmp)

buci12345678
Редовен член
Редовен член
Мислења: 299
Придружен: 04 Nov 2013, 14:25
Му се допанале: 188 пати
Им се допаднал: 238 пати

Re: Буци стана мама по трет пат

Post by buci12345678 » 16 Jul 2019, 22:24

Ви благодарам на сите (love5) (grupna-gushka)

Одговори

Return to “Честитки за новите бебуши”